A+ A-

Namık Ekin le Söyleşi

         Namık Ekin Hocamızla 16 Aralık 2020 Çarşamba günü 17.00 bir söyleşi yaptık.  Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Olarak Moderatörlüğünü yürüttüğüm Spor konulu Webinar üzerinden yaptığımız söyleşi sonunda, Namık hocamızla duygusal bir anı yaşadık.
 
Üstelik Namık hocamızın 16 aralık 79. yaşına girdiği doğum günüymüş ve ben sonradan öğrendim. Bu da bizler için sürpriz olmuştu. Daha sonra Muzaffer ILICAK hocamızla konuyu paylaştığımda, bunu sizlerle paylaşmamı istedi. Bende Namık hocamızın iznini alarak memnuniyetle yazacağımı söyledim.

     Değerli okuyucular, öncelikle Judo da ki yaşayan ve ebediyete intikal etmiş değerlerimizi ne kadar hatırlıyor ve hatırlatıyoruz? Bu günün gençleri eğer judo daki geçmişlerini bilmezlerse ve onları hatırlamazlarsa bilinmelidir ki, onları da  hiç kimse hatırlamayacaktır.  Başta eski federasyon başkanımız rahmetli Cihat USKAN ve yakın zamanda kaybettiğimiz  Federasyon başkanlarımızdan merhum  Natık CANCA’yı ve diğer judoya emek vermiş Yönetici ve de Antrenörlerimizi unutmuyoruz.

     Bu gün varlıkları ile bizlere güç katan Namık Ekin’in ve Prof. Dr. İbrahim Öztek gibi değerlerimizi,  Judoya emeği geçen ve isimlerini tek tek sayamadığım diğer  kıymetli judocularımızı unutmamız mümkün değildir.

     Değerli okuyucular, 16 Aralık Çarşamba günü saat 17. de Namık hocamızla çok güzel bir söyleşi yapmış olup , büyük bir kitle tarafından da izleyicilerle buluştuk. Konuşmamızın sonunda hocamıza Lokman Hekim Üniversitesi tarafından kendisine verilmek üzere ve adına 1 fidan dikilen belgeyi online olarak taktim etmiştk. Belgede, adına dikilen fidan İstanbul iline bağlı Beykoz / Göllük köyü yakınındaki ağaçlandırma alanında bulunmaktadır.

     Bu taktimden hemen sonra, Namık Hocamız çok duygulandı ve göz yaşlarını tutamadı. Doğrusu bende çok etkilendim. Namık hocamızı ve diğer kıymetli değerlerimizi unutmayacağız ve de unutturmayacağız.

 

  Saygılarımla,

 

Dr. Öğr. Üyesi Temel ÇAKIROĞLU

  LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ

    SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

    

 

Tüm Makalelerini Göster