Buse Naz Çakıroğlu, Avrupa Oyunları`nda şampiyon

Polonya`da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları`nda boks branşında kadınlar 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, altın madalya kazandı. Milli sporcumuz, TRT SPOR`dan canlı yayınlanan mücadelede Fransız Wassila Lkhadiri`yi mağlup etti.

Buse Naz Çakıroğlu, Avrupa Oyunları`nda şampiyon
A+ A-

Polonya'da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları'nda boks branşında kadınlar 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, altın madalya kazandı. Milli sporcumuz, TRT SPOR'dan canlı yayınlanan mücadelede Fransız Wassila Lkhadiri'yi mağlup etti.
 
Nowy Targ şehrindeki Nowy Targ Arena'da gerçekleşen final müsabakasında Buse Naz, altın madalya için Fransız rakibi Wassila Lkhadiri'yle karşılaştı. Rakibini bütün raundlarda yenen Buse Naz, altın madalyanın sahibi oldu.
Buse Naz Çakıroğlu, Avrupa Oyunları`nda şampiyon
 
Olimpiyat ikinciliği, dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Buse Naz, 2019'dan sonra bir kez daha Avrupa Oyunları'nda altın madalya elde ederek İstiklal Marşı'nı okuttu.
 
Paris'e 6 kota
Türkiye, boksta branşında oyunları 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 6 madalyayla tamamladı. Madalya alan 6 milli boksör de 2024 Paris Olimpiyat Oyunları kotası elde etti.