Seren Ay: Maçı nakavt ile kazanacağım

Türk kadın boksör Seren Ay Çetin, boksta dünyanın en büyük kemer organizasyonu olarak anılan WBC`nin (Dünya Boks Konseyi) gümüş kemer maçına çıkacak.

Seren Ay: Maçı nakavt ile kazanacağım
A+ A-

 
Türk kadın boksör Seren Ay Çetin, boksta dünyanın en büyük kemer organizasyonu olarak anılan WBC'nin (Dünya Boks Konseyi) gümüş kemer maçına çıkacak.
Universal Boxing Organization (UBO) Dünya Şampiyonu ve WBC Asya gümüş kemer sahibi Serdar Avcı'nın antrenörlüğünü yaptığı Kadıköy Boks Kulübü sporcusu Seren Ay Çetin, İstanbul'da 13 Mayıs'ta düzenlenecek organizasyonda Avusturyalı "Golden Baby" lakaplı ve 2 kere WBC dünya şampiyonu olan Eva Voraberger ile ringde kozlarını paylaşacak.
Bu karşılaşmayla WBC gümüş kemer maçına çıkacak ilk Türk kadın boksör olacak Seren Ay Çetin, kariyerinde uluslararası müsabakalarda yaptığı 9 karşılaşmayı da kazanmayı bildi.
Seren Ay: Maçı nakavt ile kazanacağım
Daha önce Muhammed Ali, Mike Tyson gibi efsane boksörlerin kemer aldığı WBC maçına ilişkin açıklamada bulunan Seren Ay, "Bu başarıyı Türk kadınları adına almak istiyorum. Tüm boks severleri, Türk kadınlarını bana destek olmaları için maçıma bekliyorum. İnşallah kemeri alacağım ve bunun gururunu hep birlikte yaşayacağız." ifadelerini kullandı.
Güç ve dayanıklılık üzerine yoğunlaştığı bir dönem yaşadığını dile getiren 24 yaşındaki boksör, şöyle devam etti:
"En kolay olan rakibi seçseydim bu bana iyi hissettirmezdi. Eğer adımı duyurabileceksem bu şekilde duyurmak istiyorum. Bu kemer Türk tarihi için çok önemli. Bu kemere yakışır bir maç olsun istedim ve rakibimi seçtim. Herkes en yakınlarım da dahil maçı kaybedeceğimi düşünüyor ama ben kendimden çok eminim. Maçı kazanacağıma inanıyorum.
Bu izleyenler için de sürpriz olacak çünkü maçı nakavt ile kazanacağım. Kemeri ülkeye getirmem lazım. Ben bu başarıyı yaşatmak istiyorum. Bu başarıyı elde edip sonrasında dünya şampiyonası altın kemeri için oynayacağım. Asıl hedefim de bu."