Aslan Abid Uğuz Karate ve Mücadele sporlarındaki 10. Dan korkusunu  bitirdi.

Geçtiğimiz günlerde Karate Federasyon Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz ve yönetimi tarafından 10. Dan diploması verildi.  Türk Sotokan Karatesinin kurucusu ve Karate Federasyonun Onursal Başkanı Hakkı Koşar hocamız`a şampiyona sırasında yapılan güzel bir törenle Federasyon Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz tarafından Türkiye de ilk resmi 10. Dan diploması takdim edildi.

Aslan Abid Uğuz Karate ve Mücadele sporlarındaki 10. Dan korkusunu  bitirdi.
A+ A-

 
Geçtiğimiz günlerde Karate Federasyon Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz ve yönetimi tarafından 10. Dan diploması verildi.
 Türk Sotokan Karatesinin kurucusu ve Karate Federasyonun Onursal Başkanı Hakkı Koşar hocamız'a şampiyona sırasında yapılan güzel bir törenle Federasyon Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz tarafından Türkiye de ilk resmi 10. Dan diploması takdim edildi.
 
Bu bence çok önemli, vefakar ve geç kalınmış bir davranış. Karate Federasyon Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz ve yönetimini bu samimi ve korkusuz davranışları için kutlarım.
Karate Federasyonu bu davranışlarıyla Karate ve Mücadele Sporlarını onurlandırdılar, ayrıca da kendilerine yakışanı yaptılar. 
Mücadele sporlarının lokomotifi olan Judo, Karate ve Tekvando dallarında bugüne kadar başkanlar tarafından 1960 lı yıllarından bugüne kadar yapılmayan korkulan ve kıskanılan bir davranış.
 
Bu dallarda ilk resmi 10. Dan bizim sporlar için çok önemli.
 
 Düşünebiliyor musunuz bizden sonra hatta bizim federasyonlarımız tarafında spora teşvik edilen ülkelerde bile 10 lar ca Judo, Karate ve Tekvando 9-10. Dan ları verilmişken bizde 2023 senesine kadar verilemedi. 
 
Bizdeki Judo Tekvando federasyonları 7-8-9 Dan larda çok vefasızlar. Oysa kemer sadece bilgeliğin, emeklerin ve ileri yaşlardaki hocalarımızın moral kaynağıdır.
Karate Federasyonu Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz ve yönetiminin cesareti ve duygusal davranışı özellikle Judo Federasyonu ve Tekvando Federasyonu yöneticilerini ciddi ciddi düşünmeye sevk eder .
 
Zira geçmişde, sporlarına karşılık beklemeden emek veren hocalarına, sahip çıkmayan gelecekte kendileri unutulduğu zaman neden diyecek cesareti olamaz.