A+ A-

Niçin Zihni Papakçı.

Zihni Papakçı  Türkiye`de pek tanınmayan çok ender bir insandır. Onun için dünyaca ünlu Sorbon Sosyoloji mezunu Prof.Dr. Aykut Kazancıgil,`` Zihni Papakçı çok derin bir insandır. Onu derinlerden çıkartarak topluma kazandırmalıyız`` der. Yine ünlü felsefe profesörlerimizden Prof.Dr.Afşar Timuçin ``Sayın Papakçı,yönlendirildiğin de  kitaplariyle toplumu kendine öyle bir bağlar ki şaşırır kalırsınız. `` der. Afşar Timuçin onun için ayrıca ``ÖzTürkceyi en iyi kullanan, yazıların da farklı bir edebiyat yapısı kokan  ayrıcalıklı bir yazardır`` der.
 
Peki kimdir Zihni Papakçı? Papakçı  çok önemli bir yazardır.  Zamanın Dış İşleri Bakanlığı ona ``Bilimsel Laik İnsancılık Üçlemesiyle Evrenselleşen Atatürk`` kitapcığını yazdırmıştır. Bu kitapcık yurt içinde ve dışında beş milyona yakın adat basılarak dağıtılmıştır. Kendisi bu konuda yüzlerce kez askeriyeden tutun da bir çok kurum ve kuruluşlara konferanslar vermiş, konferansları basında ilgi görmüştür.
 
Papakçı stratejisttir. Bu yüzden onu İtalyanlar   ``Dante Derneği`` ne üye yapmışlardır.
 
Papakçı judocudur. Kendisi Güney Kore Kyongi Üniversitesi`nde ``Uzak Doğu Felsefeleri Ve Sporları `` dalından yetişmedir.
.
Papakçı müzik eğitimcisidir: Kendisi ``İstanbul Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü`` nden yetişmedir. Akademisyen olarak,  Müzikolog Doktordur.
 
Papakçı tiyatro yönetmenidir. Yazdığı ve yönettiği tiyatroları başta Azerbaycan olmak üzere defalarca her yerde oynamış, Azerbaycan AZ-TV  onun ``Anıtın Destanı`` adlı oyununu  canlı yayınlamıştır.
 
Papakçı günümüzün en önemli düşünürlerindendir. Kendisine özgü ``Aykırı Düşünceler`` de ki görüşleri ,bir çok dile tercüme edilerek, felsefecileri şaşkına çevirmektedir.
 
Papakçı tembeldir. Zorlanıldığın da  ancak düşüncelerini paylaşmaktadır.
 
 2006-2007  senesi. Zihni Papakçı`nın keşfederek yetiştirdiği öğrencisi dünyaca ünlü tenor Bülent Külekci, Bastil Operasında Verdi`nin Rigoletto eserinde dünya çapında yarışmayı  1. likle kazanarak  defalarca oynamıştır
 
1972 yılında Kanada Sarnia kasabasının judo takımını Uluslararası Kanada Şampiyonasın da 3. yapmıştır.
 
Teofil Glevyanis `i önce müzik üzerinde yetiştirmiş, ardından Yunanistan`a göndererek burada ki konservatuvar gitar bölümünde virtiyöz  yaptırmıştır. Ünlü gitar virtiyözü Maria Onasis ise onun öğrencisi olmuştur. 
 
 Bir çok ödüllü ünlü yazar Doğan Yarıcı onun öğrencisi olmuştur.
 
Bizim alanımız Uzak Doğu Sporları olduğundan , ondan bilimsel olarak bu konuda çok yararlanıyoruz. Uzak Doğu Sporları`nın ülkemizde en iyi bir şekilde oturması için onun desteğini alıyoruz. Bu sporları yerinde inceleyerek ve , eğitimini gördüğü için Sayın Dr. Zihni Papakçı diyoruz
 

Tüm Makalelerini Göster