A+ A-

Değerlerimize Sahip Çıkalım..

 
53 yıl sonra Hatay sporu süper lige çıkaran Teknik direktör Mehmet ALTIPARMAK üç yıl içinde her yıl bir takımı süper lige çıkarmış. Hocamızı ve Hatay sporu tebrik ediyorum. Mehmet Hoca`nın başarıları dikkat çekici...
Playof da 2017-18 sezonunda Erzurum spor`u  Gaziantep Takımını eleyerek süper lige çıkarıyor. 2018-2019 sezonunda playof da Gaziantep takımı Hatay sporu eleyerek süper lige çıkıyor.
 2019-2020 sezonunda ise Hatay sporu süper lige çıkarıyor.
Alanya spor süper lige çıktığı zaman da başında Mehmet ALTIPARMAK vardı.  
 Benim merak ettiğim şu ki Süper lige çıkarıyor fakat kendisi 1. lig de kalıyor.
Buradan süper lig yöneticilerine sesleniyorum. Finansal Fair play`den dolayı sezon geçmiyor ki bir takımımız CAS ‘a gitmesin. Sebep nedir? Gelirinden çok harcama yapmak, Futbolculara yapılandırılmamış Transfer ve prim borcu olmak, devlete sigorta vergi borcu olmak, diğer kulüplere bonservis borcu olmak vs. Bu durumdan kurtulmak için ise en önemli yatırım alt yapıdır. Finansal fair play ‘ın amacı  alt yapıya yöneltmek yetiştirmek ve kulübün mali durumunun düzeltilmesi.   O hal de alt  yapıda futbolcu yetiştirmek yerine flaş ücretler ile yıldız futbolcu peşine düşen kulüpler  ,aynı zaman da Futbolumuz da Yabancı teknik adamlara milyon euro`ları vererek  başarısız olmayı tercih etmektense Mehmet hoca gibi,kendi ülkemizin değerlerini bilen başarılı Teknik direktörlerimize fırsat vererek başarısız olun.  Hem mali durumunuz düzelsin hem de Teknik adamlarımıza fırsat vermiş olursunuz, buradan taraftara, medya ya da  sesleniyorum yabancı futbolcu ve teknik adamlara gösterdiğiniz töleransı kendi değerlerimize de göstermemiz gerekiyor. Son yıllar da futbolcularımızın Avrupa sahnesinde boy göstermesi gibi Teknik adamlarımız da gösterebilir ama önce siz güvenmezseniz elin kulübü nasıl güvenecek takımını teslim edecek?

Tüm Makalelerini Göster