A+ A-

Yağlı Güreş Kurultay

 
Türkiye Güreş Federasyonu ve Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği iş birliğinde düzenledikleri Yağlı Güreş Kurultayı,geçtiğimiz aylarda  Ankara`da yapılmıştı.
Başkent Öğretmenevi` ndeki kurultayın açılış konuşmasını yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, yağlı güreşin Türk kültürünün bir parçası olduğu söyledi. Ben ise hala yağlı güreş in ayrı bir federasyon olmasından yanayım. Her sene gittiğimiz kurultaylarda hep aynı konu konuşuluyor. Ama ne yazıkki  iş ayrı federasyon kurulmasına gelince kimseden ses çıkmıyor. TGF 
Yağlı güreşin organizasyon standartlarını yükseltmek adına bu kurultayı düzenlediklerini belirtti Musa aydın ayrıca  "Bu millet yağlı güreşe 658 yıl sahip çıkmıştır ve bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir diye bahsederken. Acaba gelecek nesiller  yağlı güreşi ayrılmış olarak göreceklermi çok merak ediyorum. 
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Yücel Yılmaz da güreşi sevdirmeyi hedeflediklerini söyledi kurtdere güreşleri çok güzel bir organizasyon olmakla birlikte inanın Kırkpınar dan  daha çok seyirciye ulaşmak için çalışıyorlar ve muhteşem organizasyon yapıyorlar. 
Kurultay sonrası yıl içerisinde yapılacak organizasyonlara dair stratejiler belirlendi. 
Kurultayda, hakem ve cazgır seminerleri ile istişare kurulu toplantıları da yapıldı. Buda bu sene yapılan güzel bir kurultay oldu.
 
 

Tüm Makalelerini Göster