A+ A-

Merhaba Beyaz Kuşak

Merhaba Beyaz Kuşak
Merhaba Faruk Ön
Merhaba Kaya Muzaffer Ilıcak
 
Niçin merhaba?
 
Çünkü merhaba dediklerim ile , başta judo olmak üzere. tüm Uzakdoğu Sporları gerçek yapısını öğreniyor. Merhaba dediklerim ile, federasyonlaın tarihleri netleşiyor. Merhaba dediklerim ile ünlü sporcularımız tanınıyor. Pardon antrenör ve hakemlerimizi de unutmamak gerekir. 
 
Merhabadan önce sıkıntılarım vardı. Halen var gibi. Ama hastamız iyiye gidiyor. Bozcaada`da çiftliğimizde iyi düşünüyor, uluslararası alanda iyi yazılar yazıyorum. Gelelim Faruk Ön`e:
 
Faruk Ön zamanında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğün de iyi bir görev yaptı. Federasyonlarımızın arşivlemesinden tutunda , önemli belgeleri karar defterlerine yazdırdı. Bir yerde bilimsel çalıştı. Şimdi kendisi bu çalışmalarının deneyimlerini bizlerle paylaşıyor. Kapılarımızı ardına kadar açıyor. Federasyonların gerçek tarihlerini bize dikte ettiriyor. Faruk Ön`e  merhaba demiyelim de kime diyelim?
 
Şimdi de gelelim Kaya Muzaffer Ilıcak`a. Sorarım sizlere. Basın olmaz ise bu sporlar, bu denli önemsenir miydi? Basın olmasaydı bu sporların reklamı olur muydu? Basın olmasaydı ünlü sporcu, antrenör, hakemlerimizin yaşam öyküleri , başarıları kamu oyuna anlatılır mıydı? Basın ile daha çok şeyler var.
 
O halde merhaba Gazeteci Yazar Mücadele sporlaraı destekçisi Kaya Muzaffer Ilıcak
 
Yazmadığımız süre içinde , geriye baktığımızda neler, neler yapmışız. Cihat Uskanlar; Nazım Cancalar, Halil Yücesesler, kimler yok ki kimler. Judo Federasyonun da tarihsel kilit ismi Halil Yüceses. Kuşağı Japonya Kodokan`dan. Mahmutpaşa tekstil dükkanından değil.  Belgeler Japon konsolosluğundan. Uydurukca yazılardan değil.. Tüm bunları belgelerle ve yazılarıı ile ile ortaya koyan, Faruk Ön`e, Kaya Muzaffer Ilıcak`a teşekkür edilmez de kime edilir?
 
Haydı sporcularımızı, antrenör ve hakemlerimizi ateşleyelim. Onlara bu sporlarda asla soğumasınlar. Gerçekleri gelecek nesillere bilimsel ve belgesel taşısınlar.Haydi palavracı, rakiplerimizin  üstün titirlerini kabul etmeyelim. Onlar hep suçlular. Kitleleri kandırdılar.
 
Sonuçta MERHABA BEYAZ KUŞAK.
 
Dr.Zihni Papakçı

Tüm Makalelerini Göster