Meşaleyi Şampiyonlar taşıyacak

25. Dünya Üniversiteliler Kış Oyunları meşalesini dünya şampiyonu güreşçi Selçuk Çebi, voleybolcu Neslihan Darner, motosıkletçi Kenan Sofuoğlu ve milli okçu Gizem Girişmen taşıyacak.

Meşaleyi Şampiyonlar taşıyacak
A+ A-

MEŞALEYİ 4 ŞAMPİYON TAŞIYACAK

 

 Erzurum’da oyunların başlamasına yedi gün kalan meşaleyi taşıyacak sporcularda belirlendi.

 

27 Ocak- 6 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan 25. Dünya Üniversiteler kış Oyunları’nın meşalesini dünya şampiyonu güreşçi Selçuk Çebi, milli voleybolcu Neslihan Yarnel, dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile 2008 Pekin Paralimpik Oyunları’na şampiyonu engelli okçu Gizem Gireşmen taşıyacak Erzurum Cemal Gürsel Stadyumu’nda 27 Ocak’ta yapılacak açılış töreniyle başlayacak.

 

 

 

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda kültürel programın ardından UNIVERSIADE Meşalesini 2007 ve 2010 Yılı Dünya Supersport Şampiyonu Motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2009 ve 2010 yılı 84 kiloda grekoromen stilde dünya şampiyonu olan güreşçi Selçuk Çebi, geçen yıl Japonya’da yapılan Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda sayı kraliçesi seçilen voleybolcu Neslihan Darnel ve 2008 Pekin (Paralimpik ) Olimpiyatı’nda şampiyon olan bedensel engelli okçu Gizem Girişmen’den oluşan 4 sporcu taşıyacak.


Programda sporcu andını ise milli kayakçı Bolu İzzet Baysal Üniversitesi öğrencisi ve son 10 yılın Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa çapında dereceleri bulunan Tuğba Daşdemir okuyacak. Hakem andını ise Buz Hokeyi Uluslararası Hakemi Ece Esen seslendirecek.