Dilara´nın Ay-Yıldız gururu

Amerika´da Philedelphia takımında oynayan Dilara Elysse Özen, Türk Milli Takımı´nda oynamaktan büyük bir gurur duyduğunu belirterek, “Türkiye´ye layık olmaya çalışacağım” dedi.

Dilara´nın Ay-Yıldız gururu
A+ A-

 
 

 Amerika’nın Philedelphia takımında buz hokeyi yapan ve babası Türk olan Dilara Elysse Özen, Türk Milli Takımıyla maça çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyor…

 

 

 

Amerika’da doğup büyüyen genç sporcu, milli takıma, ABD`den gelerek katıldı. Buz Hokeyi Federasyonu yetkililerinin kendisini Amerika’da bularak teklif yaptığını ifade eden Dilara, “Ay-yıldızlı forma altında oynayacak olmamdan dolayı çok heyecanlıyım. Umarım ortaya koyacağım performansla Türkiye’ye layık olmaya çalışacağım. ABD`de Philedelphia`da oynuyorum. Burada olmaktan çok memnunum. Turnuvada Türkiye`yi temsil edecek olmanın heyecanını yaşıyorum`` diye konuştu.

 

 

 

 

 

Milli tamım ile birlikte kamp dönemi yaşadığını ve Türk sporcuların bu spora çok yatkın olduğunu ifade eden Dilara, çok kısa bir süre sonra Türkiye’nin bu sporda söz sahibi ülkeler konumuna geleceğine inandığını da sözlerine ekledi. Milli takımdaki arkadaşlık havasını da “mükemmel” olarak yorumlayan Özen, “Takım arkadaşlarımın bana yakın olan ilgisine teşekkür ediyorum. Burada hiç zaman yabancılık çekmedim. Çünkü kendi ülkemdeyim. Umarım oyunlarda takım olarak iyi şeylere imza atarız” diyerek duygularını dile getirdi.

 

 

 

 

 

Milli sporculardan Elif Unar da sıkı bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, ``Bu yıl UNIVERSIADE de oynama şansına eriştiğim için çok sevinçliyim. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz`` dedi.