Buzun Üç Kraliçesi

Birisi Türk sporunun efsane ismi Yaşar Doğu´nun torunu Sinem, diğeri Kanada´dan ay-yıldızlı forma aşkı için Erzurum´a gelen Çağla, diğeri ise ABD´den milli takıma katılan Dilara. Her üçünün de hedefi; Türkiye forması altında madalya kazanmak.

Buzun Üç Kraliçesi
A+ A-

 
 

 Buz hokeyi milli takımının üç as sporcusu Dilara, Çağla ve Sinem, Erzurum 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda Türkiye’nin başarısı için ter akıtıyor...

 

 

 

Sinem, Türk sporunun efsane isimlerinden Yaşar Doğu’nun torunu, Bolu İzzet Baysal Üniversitesi BESYO Bölüm Başkanı Gazanfer Doğu’nun kızı... Dilara ise Amerika’da Phedelphia takımında forma giyen bir Türk kızı. Bağla Bahtıroğlu da Kanada’dan ay-yıldızlı milli takıma katılan önemli bir buz hokey sporcusu...

 

 

 

Onları bir araya getiren ise tabi ki Türkiye aşkı. Türk sporunun efsane ismi Yaşar Doğu’nun torunu Sinem Doğu, 5 yıldan bu yana boz hokeyi oynuyor. Ayrıca basketbol, fitnes ve dans hocalığı da yapan Sinem Doğu’nun on parmağında on marifet var. Uzun zamandan bu yana Buz Hokeyi milli takımıyla birlikte kamp yapan ve uluslararası turnuvalara katılan Sinem, 27 Ocak’ta İngiltere Türkiye maçında ay-yıldızlı takımın başarısı için ter akıtacak. Dedesi Yaşar Doğu’ya layık olabilmek için sporda başarılı olmaya hedefleyen Sinem,”Ne var ki dedemin başarısına ulaşmak mümkün değil. Buz hokeyi milli takımında sürekli oynayarak onun hatırasına katkı yapmak istiyorum” dedi.

 

 

 

Türkiye’nin bu sporda yeni olmasına rağmen büyük mesafeler katettiğini ifade eden Sinem, İngiltere’yi yenerek şampiyonaya iyi bir başlangıç yapmak istediklerini sözlerine ekledi. Kanada’dan gelen Çağla ise Türkiye’nin başarısı için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu söyledi. Erzurum UNIVERSIADE için Kanada’dan milli takım kampına katılan Çağla, takım içindeki arkadaşlık ve yardımlaşmanın başarıyı getireceğine inanıyor.

 

 

 

Amerika’nın Phedelphia takımında forma giyen ve 10 yıldan bu yana buz hokeyi sporuyla uğraşan Dilara da Türkiye’nin başarısının kendisini çok mutlu edeceğini söylüyor. Her üç sporcumuz da Erzurum’da yapılan Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda seyircilerin desteğiyle başarılı sonuçlar alacaklarını anlatıyor.

 

 

 

Mc Adams yönetiminde günde iki antrenman yapan milli takım soluksuz bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Oldukça hırslı ve azimli görünen bayan milli takımımız, yoğun günler geçiriyor.