Biatlon´da bizde varız

Türkiye Biatlon Milli Takım Antrenörü Yuriv Ivanov Mitev, son zamanlarda biatlonda hızla gelişim içinde bulunduklarını belirterek, madalyaya yaklaştıklarını söyledi.

Biatlon´da bizde varız
A+ A-

“BAŞARILAR GELİYOR, MADALYALAR KAPIDA…”

 

 Bulgaristan adına iki defa olimpiyatlarda yarışmış, iki defa olimpiyatlara antrenör olarak gitmiş olan biatlon milli takım antrenörü Yuriv Ivanov Mitev milli takımdan bir hayli umutlu…

 

 


MADALYA NEDEN GELMESİN?
Milli takıma oldukça güvenen Bulgar antrenör Yuriv, “Karşımızda oldukça güçlü ülkeler var. Ama bu madalya alamayacağımız anlamına gelmiyor. Dünya standartlarını yakalamış, diğer ülkelerle mücadele edecek güçlü sporcularımız var. Bir zamanlar aynı parkurda yarışamadığımız ülkelerle sporcularla artık rakibiz” dedi.

 

 

“TESİS YOK BAHANESİ ARTIK KALMADI!”
Bir zamanlar tesis konusunda oldukça sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Yuriv Ivanov Mitev, “Önceden başka ülkelere gidip kamplarımızı gerçekleştiriyorduk. Şimdilerde ise dünyanın en iyi tesislerine sahibiz. Artık madalya değil, madalyalar bekliyoruz. Çünkü bu tesislerde artık genç sporcuları da yetiştireceğiz. Yani alternatif sporcularımız daha çok olacak. Gelişim kampları düzenleyerek, sporcularımızı daha iyi eğiteceğiz. Çünkü bu spor dünyanın en zor sporlarından birisi. Yüksek derecede efor sarf ettiriyor. Artık kış olimpiyatlarında bizlerde boy göstereceğiz” diye konuştu.

 

 

“BİATLON’DA BİZDE VARIZ”
Artık uluslararası düzenlenen şampiyonalarda Türk sporcularının da yer aldığına dikkat çeken Yuriv, “Ahmet Üstündağ ve Orhan Gazi Civil artık dünya kupası yarışmalarında da yarışacak. Çok kısa zamanda büyük işlere imza attık. Artık Türk halkı Eurosport kanalında biatlon yarışlarında iki Türk sporcusunun da ismini görecek” diyerek sözlerini tamamladı.