Bayrağımızı kayakçı Sabahattin Oglago taşıyacak

Erzurum´da 27 Ocak´ta açılışı yapılacak olan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları´nda Türk bayrağını kayakçı Sabahattin Oglago taşıyacak. Tecrübeli sporcu,

Bayrağımızı kayakçı Sabahattin Oglago taşıyacak
A+ A-

BAYRAĞI "OGLAGO" TAŞIYACAK

 

 27 Ocak`ta açılışı yapılacak olan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları`nda Türk bayrağını taşıyacak sporcu belli oldu...


Daha önce üç defa kış olimpiyatlarına katılmış olan kayakçı Sabahattin Oglago, açılış seremonisinde bayrağımızı taşıyacak sporcu oldu. 2002 yılında Salt Lake-Amerika, 2006 Torino İtalya ve 2010 yılında Vancouver- Kanada`da yapılan kış olimpiyatlarına sporcu olarak katılan Sabahattin Oglago, 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları`nda bayrağı taşımasıyla ilgili olarak, "Bu onur bana yeter" dedi.

 

 

 

1984 yılında Muş`ta doğan ve 1994 yılında 10 yaşında kayak sporuyla tanışan Sabahattin Oglago, Muş Özel İdare Spor Kulübü`nde spor yapıyor. Atatürk Üniversitesi BESYO 1. sınıf öğrencisi olan Oglago, 1998 yılından 2010 yılına kadar geçen 12 yıldan bu yana kayaklı koşuda Türkiye şampiyonluklarını ise kimseye kaptırmıyor.


Erzurum`da yapılacak olan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları`nda madalya için yarışacağını da ifade eden Sabahattin Oglago, "Böylesine önemli bir organizasyonda bayrağı taşıma onurunu bana veren büyüklerime teşekkür ediyorum. Ben Erzurum`da yapılan bu organizasyonda madalya için yarışacağım. Ve madalya alacağıma da tüm kalbimle inanıyorum" dedi.


Türkiye`de daha önce kış sporlarıyla ilgili olarak tesislerin yok denecek kadar az olduğuna dikkat çeken Sabahattin Oglago, "Bugün Erzurum`da yapılan bu tesisler Türkiye`yi çok önemli bir konuma getirdi. Bundan sonra buralarda çalışarak uluslararası organizasyonlarda Türkiye`nin adını daha fazla duyuracağız. Böylesine önemli tesisleri ülkemize kazandıranlara minnettarız" diye konuştu.