Vuşu´ya zarar vermeyin

Türkiye Wushu Federasyonu son aylarda yönetimideki olaylarla gündeme gelmeye başladı.

Vuşu´ya zarar vermeyin
A+ A-

 
Türkiye Wushu Federasyonu son aylarda yönetimideki olaylarla gündeme gelmeye başladı. Oysa Antalya'da yapılan Avrupa Şampiyonası ve önümüzdeki yıl İzmir'de yapılacak Dünya Şampiyonası bu dalımızın tanıtımı için çok önemli mesafeler katadecek. Tarafların,haksız,yanlı ve en önemlisi yola çıktıkları onlara yol gösteren hocalarına haksızlık etmeden sporlarını başarıları ile gündeme taşımaları gerekir.
 
 
AKŞAM GAZETESİ | GUNCEL | 18 MART 2010, PERŞEMBE

Erbakan Hoca'nın korumaları kapıştı

Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın gönüllü korumalığını yapan Sakarya Grubu'nun önde gelen iki ismi bu sefer karşı karşıya geldi. İddia ise yolsuzlukErbakan'In gönüllü korumalığını yapan Sakarya Grubu, Türkiye Wushu Federasyonu'yla ortaya çıktı. Erbakan'ın ayağını yıkadığı fotoğraf karesiyle akılda kalan gönüllü koruma Abdurrahman Akyüz federasyonun asbaşkanı, diğer gönüllü koruma Yılmaz Aydın ise federasyonun Milli Takımlar Teknik Direktörü. Akyüz, haberi olmadan Aydın'ı görevden aldı. Yılmaz da, Akyüz'ün federasyonu haksız uygulamalarla yönettiğini, mevkiini kullanarak yakınlarına ayrıcalık sağladığını iddia etti.
 Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın gönüllü korumalığını yapan Sakarya Grubu'nun iki üyesi Abdurrahman Akyüz ile Yılmaz Aydın, tartışmalı şekilde yollarını ayırdı.

DEĞİŞİKLİKTEN HABERİ YOK


Asbaşkanı olduğu Türkiye Wushu Federasyonu'nda Akyüz'ün keyfi ve haksız uygulamalar yaptığını, ailesi ve çevresine ayrıcalık sağladığını iddia eden Yılmaz Aydın, kendisinin Milli Takım Teknik Direktörü olmasına karşın milli takıma girecek sporlcuarı haberi olmadan Akyüz'ün seçtiğini öne sürdü. Aydın, Akyüz'ün bu uygulamalarına karşı olduğu için de görevinden alındığını ileri sürdü.
Görevden alındığını tesadüfen öğrendiğini söyleyen Aydın, yerine Teknik Komite Başkanı Akif İnci'nin getirildiğini, bu görev değişikliğini de başkalarından haber aldığını öne sürdü.  Devletin sözleşmeli milli takım teknik direktörü olmasına karşın, kendisine görevden alındığına dair herhangi bir tebligatın yapılmadığını belirten Aydın, yerine getirilen İnci'nin de sözleşmesinin olmadığını iddia etti.

 AİLE FEDERASYONU İDDİASI
 'Keyfi uygulamalarını yerine getirmek için ben Akyüz'ün karşısında engeldim' diyen Yılmaz Aydın, Akyüz'ün Asbaşkan olarak 'benim dediğim olacak' anlayışıyla federasyonu yönettiğini, eşi ve çocuklarına ayrıcalık sağladığını iddia etti. Aydın, Akyüz'ün eşi Fatma Akyüz'ün antrenör yapıldığını, çocuklarının da milli takıma seçilmesinde mevkiini kullandığını öne sürdü.
Akyüz'ün, eski Başbakan Necmettin Erbakan'la aynı ismi taşıyan oğlu Necmettin Erbakan Akyüz ile Erbakan'ın kızları Elif ve Zeynep'le aynı ismi taşıyan kızları Elif ve Zeynep Akyüz, federasyonun milli sporcuları arasında.

AKYÜZ: YANIT VERMEYECEĞİM
 Asbaşkan Abdurrahman Akyüz ise, kendisinin dümdüz bir insan olduğunu belirterek, iddialara yanıt vermeyeceğini kaydetti.

MURAT YALÇINTAŞ DA FEDERASYONDA
Türkİye Wushu Federasyonu yönetim kurulu üyeleri arasında kamuoyunun yakından tanıdığı isimler dikkat çekiyor. Ebubekir Hocaoğlu'nun başkan olduğu federasyonun yönetimindeki isimler arasında, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, eski İGDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Levent Tüfekçi, Mustafa Kamacı, Mücahit Demirtaş göze çarpıyor.

EŞ VE KAYINBİRADER ANTRENÖR
Aydın, Fatma Akyüz ile kendisinin yerine getirilen Akif İnci'nin eşi Hatice İnci'nin 7-14 Mart tarihleri arasında Antalya'da yapılan 13. Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takım Antrenörü yapıldığını iddia etti. Eşlerin yanı sıra Akyüz'ün kayınbiraderi Fatih Çapoğlu'nun da milli takım antrenörü olduğunu iddia etti.

Nebahat KOÇ/İSTANBUL