Uluslararası Hapkido Şampiyonası

Türkiyede ilk kez düzenlenen Uluslararası Hapkido Şampiyonası İran, Afganistan, Azerbaycan, Filistin, K.K.T.C. ve Türkiye takımları arasındaki mücadeler savunma sanatı şölenine dönüştü.

Uluslararası Hapkido Şampiyonası
A+ A-

  ULUSLARARASI İSTANBUL

HAPKİDO TURNUVASI

6 ÜLKENİN KATILIMIYLA YAPILDI.

  Türkiyede ilk kez düzenlenen Uluslararası Hapkido Şampiyonası  İran, Afganistan, Azerbaycan, Filistin, K.K.T.C. ve Türkiye takımları arasındaki mücadeler savunma sanatı şölenine dönüştü.Ustamız 7.Dan Kim Sang Hoon ve öğrencilerinin yanı sıra İstanbul Hapkido-Taekwondo Spor Kulübü ve İzmit Red Dragon Spor Kulübü öğrenilerinin ve diğer ülke takımlarının gösterileri adeta nefes kesti.

 


 

       Korenin İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Sayın Yang Dong Mok, Türk-Kore Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Cho Kyo Baek, Hyundai Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hakan Kayalı, Hyundai Türkiye Halkla İlişkiler Yöneticisi Umut Ceyhun ve Pendik Belediyesi Başkanı Sayın Salih Kenan Şahinin büyük ilgiyle izlediği şampiyona madalya ve sertifika törenleriyle sona erdi.

 



DERECEYE GİREN SPORCULAR:

BÜYÜKLER MUGİSUL

 

1. GRUP

 

 


1.Hamid NAJAND - İRAN

2.Muhlis GÖÇ - TÜRKİYE

3.Derya OĞUZ - K.K.T.C

BÜYÜKLER MUGİSUL 2.GRUP

1.Füsün MAVİDENİZ - TÜRKİYE

2.Mertay TAMER - TÜRKİYE

3.Çağatay TALU - TÜRKİYE

 



BAYANLAR HOSHİNSUL

1.Derya OĞUZ-Kübra ALP - K.K.T.C

2.Füsun MAVİDENİZ - TÜRKİYE

3.Nazenin MEMEDOVA - AZARBAYCAN


BÜYÜKLER HOSHİNSUL 1.GRUP


1.Muhammad NAJAND - İRAN

2.Ebubekir SENGSERFEDİ - İRAN

3.Çağatay TALU - TÜRKİYE


BÜYÜKLER HOSHİNSUL 2.GRUP


1.Ramiz ŞOCARİ-Muhammad NEJAND - İRAN

2.Ali Rıza SAYYAR-Hamid NAJAND - İRAN

3.Ali TÖLEGEN-Mustafa SÖNMEZ - TÜRKİYE


KÜÇÜKLER HOSHİNSUL


1.Bartu ÇAVUŞOĞLU-İdris DAĞDELEN - K.K.T.C

2.Ebubekir ZIRH-Cem MAVİDENİZ - TÜRKİYE

 


 


KÜÇÜKLER MUGİSUL


1.İdris DAĞDELEN - K.K.T.C

2.Bartu ÇAVUŞOĞLU - K.K.T.C

3.Ebubekir ZIRH - TÜRKİYE


MİNİKLER İDAN UPCHAGİ


1.Sardar FAZELİ ZADEH - İRAN

 



GENÇLER İDAN UPCHAGİ


1.Mertay TAMER - TÜRKİYE

BÜYÜKLER İDAN UPCHAGİ

1.Gökhan ERSOY - TÜRKİYE

BAYANLAR İDAN UPCHAGİ

1.Şifa DOLGUN - TÜRKİYE

MİNİKLER KİCAN NAKPOP 

1.Ebubekir ZIRH - TÜRKİYE

GENÇLER KİCAN NAKPOP

1.Hamid NAJAND - İRAN

BÜYÜKLER KİCAN NAKPOP

1.Mustafa SÖNMEZ - TÜRKİYE

BAYANLAR KİCAN NAKPOP

1.Kübra ALP - K.K.T.C

 



BÜYÜK ERKEKLER

54.Kg.

1.Burak ULUKAYA - K.K.T.C

2.Rasul SAYGILI - İRAN 

3.Naim Selçuk AVİNCAN - TÜRKİYE

4.M.ESAT YALDIR - TÜRKİYE

62. Kg.

1.Zamanlı İLKİN - AZARBAYCAN

2.Erdi BULANIK - K.K.T.C

3.Ali Rıza SAYYAR - İRAN

4.Ramin SOCARİ - İRAN

72. Kg.

1.Murat SARIKUŞ - TÜRKİYE

2.Gökhan ERSOY - TÜRKİYE

3.Enes BAŞAK - TÜRKİYE

4.Ali TÖLEGEN - TÜRKİYE

80. Kg.

1.Mustafa SÖNMEZ - TÜRKİYE

2.Muhammad SADEK HAYDARİ - İRAN

3.Mahyarnarl MUSA - İRAN

4.Şahin DEMİR - TÜRKİYE

+80 Kg.

1.Muhammad BEHNAMİŞ - İRAN

2.Ekber ŞENSEFİLİ - İRAN

3.Ahmad RAHMADİ - İRAN

4.Cevad MEHDİLİ - İRAN

 



 

BAYANLAR


36. Kg

1.Derya OĞUZ - K.K.TC

40.Kg.

1.Kübra ALP - K.K.T.C

47.Kg.

1.Şifa DOLGUN - TÜRKİYE

54.Kg

1.Nazenin MEMEDOVA - AZARBAYCAN

2.Duygu Adile ATAÇAER - TÜRKİYE

3.Mina Döndü AKDEMİR - TÜRKİYE

4.Melaike RAZAZADE - İRAN

59.Kg.

1.Yasemin ERKOÇ - TÜRKİYE

 

 


MİNİK-YILDIZ ERKELER


30.Kg.

1.Ali Rıza TERİMİ - İRAN

2.Ali ŞAKERİ - İRAN

40.Kg.

1.Bartu ÇAVUŞOĞLU - K.K.T.C

2.İdris DAĞDELEN - K.K.T.C

54.Kg

1.Ali FATİEH - İRAN

67.Kg

1.Kerimnejad MEHDİPUR - İRAN

78.Kg

1.Guliev BYMUSLA - AZARBAYCAN