EUROPEAN HAPKİDO ASSOCIATION KURULDU

Dünya Hapkido Federasyonu (WHMAF - World Hapkido Martial Arts Federation), Hapkido sporunda Avrupa´da birliği sağlamak,

EUROPEAN HAPKİDO ASSOCIATION KURULDU
A+ A-

Avrupa’daki hoca ve idarecilerle birlikte dostane ilişkileri güçlendirip Hapkido dalını büyütmek amaçlı Avrupa Hapkido Derneği( EUROPEAN HAPKİDO ASSOCIATION ) kuruldu.

Haziran ayında Kore Seul`de Dünya Hapkido Federasyonu (WHMAF- World Hapkido Martial Arts Federation), merkez ofisinde yapılan toplantıya, Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı, Kukkiwon Teknik Komitesi Genel Koordinatörü , Dünya Tekvando Federasyonu Finans Komitesi üyesi ve Dünya Junior Tekvando Şampiyonaları Direktörü  Prof Dr. Don Oh Choi, Dünya Hapkido Federasyonu Genel Sekreteri Son Deuk Bae, Türkiye Hapkido Federasyonu Başkanı Şükrü Kınataş, Hakan Bozçiçek ve K. Muzaffer Ilıcak katıldı. Toplantının tercümanlığını Seul Üniversitesinde spor eğitimi okuyan, Şükrü Kınataşın 17 yıllık talebesi Hakan Bozçiçek yaptı.

 

Toplantı sonucunda Avrupa Hapkido Derneği( EUROPEAN HAPKİDO ASSOCIATION ) başkanlığını K.Muzaffer Ilıcak kabul etti.

 

 

  Avrupa Hapkido Başkanı K. Muzaffer Ilıcak, Bir anlamda bütün Avrupa ülkelerinde Mücadele Sporları yapmış ve ya ilgilenen hocalara, sporculara açık bir oluşum içindeyiz. Bu konuda Avrupa`yı Hapkido ile yeniden tanıştıracağız. Kore’den teknik ekibi Avrupa’ya getireceğiz. Bu güne kadar Hapkido dalı ile tanışan, çeşitli sebeplerle şu anda ilgilenmeyen bütün hoca, hakem, sporcu ve Hapkido sevenlerle yepyeni bir buluşmayı gerçekleştirmek istiyoruz dedi. Toplantıya daha sonra Türkiye Hapkido Federasyonu Teknik Komite Başkanı Halil Kozanoğlu, Malatya Polis Meslek Yuksek Okul`u Antrenörü Ahmet Korkmaz katıldı.