Taşpınar,şampiyonları ödüllendirdi

Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, Dünya Gençler Wushu Şampiyonası, Dünya Kupası ve Geleneksel Dünya Şampiyonası´nda toplam 14 madalya kazanan sporcuları kabul etti.

Taşpınar,şampiyonları ödüllendirdi
A+ A-

Başarılı sporcularımız, Tamer Taşpınar tarafından kabul edildi.
Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, Dünya Gençler Wushu Şampiyonası, Dünya Kupası ve Geleneksel Dünya Şampiyonası’nda toplam 14 madalya kazanan sporcuları kabul etti.
Spor Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarete Türkiye Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz, genel sekreter Orhan Tatlı, milli takımlar teknik direktörü Akif İnce, antrenörler Fatma Akyüz ve Salih Urhan ile madalyalı sporcular Elif Akyüz, Zeynep Makbule Akyüz, Şeyma Urhan, Kübra Açıkgöz, Furkan Şener, Burak Akkaya, İlayda Emen, Sümeyye Kayabaşı, Hatice Salih, Uğurcan Beyazıt, Hüseyin Dündar, Savaş Bekar ve Necmettin Erbakan Akyüz katıldı.
Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, elde edilen başarılardan büyük gurur duyduklarını belirterek, “Çok kısa bir süre içinde 3 önemli şampiyonada 14 madalyayı ülkemize getirdiniz. Geçen sene çok başarılı bir Dünya şampiyonası düzenlemiştiniz. Wushu, sürekli madalya kazandığımız bir spor branşı. Daha çok madalya kazanacağınıza inanıyorum. Bu büyük başarıda emeği geçen sporcularımızın başta aileleri olmak üzere, antrenörleri ve federasyon çalışanlarını kutluyorum. Bir sporcu yetiştirmek, büyük bir sabır ve özveri gerektirir. Böylesine başarılı sporcuları yetiştiren herkese teşekkür ediyor ve daha büyük başarıların ardından yeniden bir arada olmayı temenni ediyorum” dedi.
Türkiye Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz de, bu sene 52 sporcu ile katıldıkları Avrupa Wushu Şampiyonası’nda elde ettikleri 52 madalyanın ardından bu kez dünya çapında başarılar elde ettiklerini hatırlatarak, Türkiye’ye daha büyük başarılar yaşatmayı arzuladıklarını söyledi. Akyüz, kendilerinden desteğini esirgemeyen spor teşkilatına da teşekkür etti.
Oldukça sıcak bir havada geçen ziyaretin sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekilirken, Taşpınar, ziyarete gelenlere günün anısına birer hediye paketi verdi.