Süper Lig 5. Ayak Final´i gerçekleşti

Muay Thai Profesyonel Süper Ligi 5. ayak final müsabakaları 15 Ağustos 2009 günü, Trabzon 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu´nda yapılan maçlarla son buldu. 22 sporcunun yer aldığı şampiyonada Trabzonlu sporcular elde ettikleri 4 birincilik ile şampiyonaya damgasını vurdu.

Süper Lig 5. Ayak Final´i gerçekleşti
A+ A-

 

 
  
 

 Müsabakaların Açılış Seremonisi saat: 19.30'da yapılarak Saygı Duruşu ve İstiklal Marşını müteakip açılış konuşmaları yapıldı.

 Müsabakalara, Federasyon Başkanımız Halil DURNA, MHP Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Hatipoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknik Faaliyetlerden Sorumlu As Başkan Okşar TAŞTAN, Yönetim Kurulu Üyesi ve Profesyonel Faaliyetlerden Sorumlu As Başkan Ercan ÖZHAN, Yönetim Kurulu Üyesi, Organizasyondan ve Sponsorluktan Sorumlu Asbaşkan İsmail TUĞLA, Yönetim Kurulu Üyesi ve Danışma Kurulu Başkanı Muzaffer ILICAK, Teknik Direktör Engin Kısa,  MHK Başkanı Recep Yurtsever, Karadeniz Bölgesi MHK Başkanı Tuncay Karaalioğlu şampiyonada yer aldılar.

 

Basın mensuplarına ise turnuvaya gösterdikleri ilgiden dolayı katılım belgesi verildi.

Trabzon Belediyespor adına dövüşen sporculardan 48 kiloda Ali Kalmuk, 51 kiloda Kübra Lakot, 60 kiloda Savaş Yıldırım, 67 kiloda Cem Ustaoğlu rakiplerini yenerek birinciliğe ulaşırken 63 kiloda mücadele eden Mahmut Lakot İstanbullu rakibi Gökhan Kılıç'a yenilerek şampiyonda ikinci oldu. Muay Thai Profesyonel Süper Ligi final müsabakasının Trabzon'da yapılmasında emeği geçen Muay Thai Karadeniz Bölge Sorumlusu ve Trabzon Belediyespor antrenörü Mustafa Durmuşoğlu şampiyonanın Trabzon'da yapılmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini ve sporcularının ev sahibi olma avantajını en iyi şekilde kullandıklarını söyledi.

 

 Antrenör Durmuşoğlu, " Kilolarında Türkiye'nin en iyi sporcularının mücadele ettiğini turnuvada Trabzon Belediyespor olarak iyi müsabakalar çıkardık ve 4 birincilik ile final müsabakasını tamamladık.
 
 
 

Trabzon olarak bu branşta iyi olduğumuzu birçok şampiyon sporcuyla daha önce kanıtlamıştık bu şampiyonada da kanıtladık ve bundan sonrada devamı gelecektir dedi.

Antrenör Mustafa Durmuşoğlu spora yıllardır hizmet veren ve kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Trabzon Gençlik Spor Müdürü şerif Özgür'e şükranlarını sundu. 

 

Muay Thai Federasyon Başkanı Halil Durna Muay Thai sporunun, vuruşlu sporların ve boks sporlarının karışımıyla oluşan bir spor dalı olduğunu Tayland boksu olarak lanse edilmesine rağmen Türk ruh ve yapısına uyduğunu ve dünyanın birçok ülkesinde Türk sporcularının fazla oluşuna dikkat çekti.
 
 
 Başkan Halil Durna ailelere seslenerek çocuklarını spora yönlendirmeleri gerektiğini söyleyerek, " Eğer çocuklarınızı spora yönlendirirseniz çocuklarınızın kendilerine olan özgüveni artar. İnsanın kendisine güveni olması için bazı özellikleri olacak ki başarılı olsunlar. Kendine güveni olmayan insan başarılı olmaz şeklinde konuştu.