Muay Thai Dünya´ya hazır

Türk Muay Thai Milli Takımı 27 Kasım -05 Aralık 2009 tarihleri arasında Tayland-Bangkok´ta yapılacak Muay Thai Dünya Şampiyonası hazırlıklarına, Mersin Büyükşehir Belediyesi Macit Özcan Spor Kompleksi Spor Tesislerinde, Teknik Direktör Engin Kısa yönetiminde devam ediyor.

Muay Thai Dünya´ya hazır
A+ A-

 
 Muay Thai Milli Takımı Dünya Şampiyonasına hazır

 
 

IFMA Dünya Şampiyonası bu yıl 25 Kasım - 5 Aralık tarihleri arasında Tayland'ın Bangkok şehrinde düzenleniyor. İlk olarak 1993'te 20 ülkenin katılımıyla gerçekleşen şampiyonada bu yıl 100 ülkenin sporcuları yarışacak. Thailand Kralı'nın 82. doğum günü onuruna yapılacak şampiyonanın resmi maskotu da açıklandı. Maskot olimpiyat halkalarının 5 rengini temsil eden bir bayrak taşıyan, geleneksel kıyafetler içerisinde bir muaythai dövüşçüsü olarak belirlendi.

 
  
           Türkiye Muai Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna,  Muay Thai spor dalının çok eski bir geçmişe sahip olmasına rağmen Türkiye'de yeni yeni tanınmaya başlıyor.
Sporumuz gelişmekte olan bir spordur. Biz Avrupa’da ilk 10 ülke arasında yer alıyoruz. Dünya şampiyonalarına yüze yakın ülke katılıyor.  Avrupa’da olduğu gibi Dünya Şampiyonasında hak ettiğimiz sonucu alacağız. Sporcu ve antrenörlerimize güveniyoruz dedi.

 
    
        Türkiye Muai Thai Federasyonu Teknik Direktör Engin Kısa,  kampın yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü başarılı bir kamp ortamından geçtiklerini söyledi. Hava
koşullarının da Bangkok'a yakın olması, konaklama ve idman tesislerinin amacımıza uygun olması takımın hazırlanmasına büyük katkı sağladı dedi.
 
  

Dünya Şampiyonası hazırlık kampında Milli Takım antrenörleri, Ömer Dağdelen, Yılmaz Çeken, Nasır Kandemir, Medine Ötün nezaretinde 22 sporcu bulunuyor.