İstanbul Hapkido Turnuvası

Minikler Hapkido Açık Turnuvası İstanbul´da yapıldı. 100 kişinin katıldığı ve çekişmeli geçen turnuvada 06-13 yaş arası sporcular kendi klasmanlarında madalya almaya hak kazandı.

İstanbul Hapkido Turnuvası
A+ A-

2011 İstanbul Hapkido Turnuvası

Minikler Hapkido Açık Turnuvası İstanbul`da yapıldı. 100 kişinin katıldığı ve çekişmeli geçen turnuvada 06-13 yaş arası sporcular kendi klasmanlarında madalya almaya hak kazandı.

Minikler İstanbul Hapkido Açık Turnuvası İstanbul`da yapıldı. Aras Şentürk Spor Kulübü`nde gerçekleştirilen Minikler Hapkido Turnuvası`da dereceye giren minik sporcular madalyalarını aldılar.

 Turnuvaya ev sahipliği yapan Aras Şentürk Spor Kulubü Başkanı- Avrupa Hapkido Derneği  Teknik Direktörü ve Uluslararası Hapkido Antrenörü Hakem 5. Dan Aras Şentürk, `Kardeşlik ve centilmenlik içinde geçen bu turnuvada Hapkido sporunun dövüş sporlarının sert yönünün aksine, kişisel gelişimde aklı ve bedeni harmonize eden yönünü bir kez daha gösterdik` dedi. Şentürk, ayrıca kendi spor kulübünden turnuvaya katılan öğrencilerinden Deniz Kızıl`ın Altın Madalya, Daniella Diril`in Gümüş Madalya, Daniel

Garibian`ın Gümüş Madalya, Buse Eliç`nin Gümüş Madalya ve Karhan Akçayazı`nın Bronz Madalya almasından duyduğu mutluluğu dile getirdi

 

Dünya Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu, Dünya Uyuşturucu yla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu, Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği ile Aras Şentürk Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen 2011 İstanbul Hapkido Turnuvasına 10 kulüpten 100 sporcu katılmıyla, Mecidiyeköy Ortaklar caddesinde bulunan Aras Şentürk Spor Kulübünde gerçekleşti. Turnuvaya katılan konuklar, antrenörler, hakemler ile dereceye giren sporcular aşağıdadır.

Onursal Konuklar;

 

Dünya Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu Başkanı ve Dünya Taekwondo Federasyonu Hakem Komitesi Başkanı - DON OH CHOI

 

Dünya Taekwondo Federasyonu Genel Müdür Yardımcısı - YOON IL JONG

 

Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği Başkanı - Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı - K.MUZAFFER ILICAK

 

Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkan Yardımcısı - ERCAN ÖZHAN

 

Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği Teknik Komite Başkanı - ARAS ŞENTÜRK

 

Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği As Başkanı- Cevat ALP

 

Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği Yönetim Kurul Üyesi - ABDULLAH DEVECİOĞLU

Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği Yönetim Kurul Üyesi - YAKUP DEVECİOĞLU

 

Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Eden Sporcular Federasyonu As Başkanı - ŞENAYDIN AKKILINÇ

 

 

 

 Hakemler

 

Kadir KÖSEOĞLU

 

Fehmi ÖZDEMİR

 

Ahmet Kerim KULÇAK

 

Hakan YILMAZ

 

Yalçın ERBİL

 

Ergün ATABEK

 

 

 

 

 

Katılan Kulüpler

 

1- Aras Şentürk Spor Kulübü – Aras ŞENTÜRK

 

2- Alpkindo Spor Kulübü – Cevat ALP

 

3- Talatpaşa Gençlik Spor Kulübü – Ramazan ÜÇTAŞ

 

4- Kağıthane Halk Eğitim Spor Kulübü - Ramazan ÜÇTAŞ

 

5- Sosyal Hizmetler Gençlik Spor Kulübü – Hakan DOĞAN – Coşkun GÖKGÖZ – Emin KÜTÜK

 

6- Ayazağa Gençlik Spor Kulübü – Nail DEĞİRMENCİ

 

7- Kasımpaşa Spor Kulübü

 

8- Özdemir Spor Kulübü – Fehmi ÖZDEMİR

 

9- Çevre Koleji Spor Kulübü – Ahmet Kerim KULÇAK

 

10- Yabancı Spor Kulübü – Mehmet YABANCI

 

 

 

Dereceye Giren Sporcular

 

 

 

Minik Erkekler

 

6-7 yaş 20-25 kg

 

1. Oğulcan ÇAKAR

 

2. Denizhan KÖKSAL

 

3. Barış KULÇAK

 

6-7 yaş 25-30 kg

 

1. Emre Yıldız

 

2. Azizcan BARTU

 

3. Ozan SİNİKKAYA

 

3. Halil İbrahim İLHAN

 

6-7 yaş +35 kg

 

1. Yavuz Selim PEY

 

8-9-10 yaş 30-35 kg

 

1. Kaan SEYİŞ

 

2. Kerem Kaan SİNİKKAYA

 

3. Kadir ASLAN

 

8-9-10 yaş 40-45 kg

 

1. Deniz KIZIL

 

2. Eren ASLAN

 

3. Ferhat ALKAN

 

3. Göktan KAYA

 

8-9-10 yaş +45 kg

 

1. Barış TAN

 

2. Deniz David KAVURJA

 

3. Tolga TARHAN

 

11-12-13 yaş 30-35 kg

 

1. Mustafa ÇELİKTEPE

 

2. Daniel GARİBİAN

 

3. Tamer YÜCEL

 

3. Mehmet Şirin ZEYREK

 

11-12-13 yaş 45-50 kg

 

1. Göktuğ BOYACI

 

2. Zekeriya TATLI

 

3. Onur KILIÇ

 

3. Mahzun TATLI

 

11-12-13 yaş +50 kg

 

1. İlker SARIELLER

 

2. Mehmet Beşir TATLI

 

3. Hüseyin AKAN

 

3. Orhan ŞAHİN

 

 

 

Minik Bayanlar

 

6-7 yaş 20-25 kg

 

1. Necla ŞAHİN

 

2. Dila GÜLEÇ

 

3. Gülüstan KOÇ

 

3. Büşra ŞAHİN

 

8-9-10 yaş 35-40 kg

 

1. Büşra Sezen ÇAKAR

 

2. Dicle ŞAHİN

 

3. Dilan Ulu DEMİRCİLER

 

3. Zehra AKAN

 

8-9-10 yaş 40 kg

 

1. Esra KARAMAN

 

2. Danyella DİRİL

 

3. Edanur KURU

 

11-12-13 yaş 30-35 kg

 

1. Rabia ÜSTÜN

 

2. Buse ELÇİ

 

3. Fatma AKAN

 

3. Sultan DAL

 

11-12-13 yaş 40-45 kg

 

1. Sultan ŞAHİN

 

2. Esma DAK

 

3. Gizem GÖKSU

 

3. Eda AVŞAR

 

11-12-13 yaş +50 kg

 

1. Özge ÜÇTAŞ

 

2. Büşra ERDEMİR