Hapkido için birleşme zamanı

Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı ve Dünya Tekvando Federasyonu Hakem Komitesi Başkanı Don Oh Choi başkanlığında ´´1. Türkiye Hapkido Federasyonu yapılandırma´´ toplantısı gerçekleşti.

Hapkido için birleşme zamanı
A+ A-

AVRUPA HAPKİDO MÜCADELE SANATLARI BAŞKANI MUZAFFER ILICAK:

"FEDERASYON OLMAK İÇİN YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARI BAKAN KILIÇ İLE PAYLAŞACAĞIZ"

Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı ve Dünya Tekvando Federasyonu Hakem Komitesi Başkanı Don Oh Choi ve Dünya Tekvando Federasyonu Genel Müdür Yardımcısı Yoon İl Jong, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof.Dr. Cem’i DEMİROĞLU Oditoryumu Konferans Salonunda Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu’nun düzenlediği `` 1. Türkiye Hapkido Federasyonu Yapılandırma Toplantısı`` gerçekleşti.

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanlığı`nın yanı sıra Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği Başkanı, Ortadoğu Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu Başkanı ve Hapkido Türkiye Temsilcisi de olan Kaya Muzaffer Ilıcak`ın davetiyle yurdumuzu gelen Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı ve Dünya Tekvando Federasyonu Hakem Komitesi Başkanı Don Oh Choi başkanlığında ``1. Türkiye Hapkido Federasyonu yapılandırma`` toplantısı, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkan Yardımcısı Ercan Özhan, Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği As Başkanı Abdullah Devecioğlu, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu As Başkanı Şenaydın Akkılınç, Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği As Başkanı Taner Yalçın, Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği Teknik Komite Başkanı ve Aras Şentürk Spor Kulübü Başkanı Aras Şentürk. Milli Sporcu ve Dünya Kırış Rekortmen Şampiyonu Ali Bahçetepe Amatör Sporlar Kulübü Datça, Kadir Köseoğlu Elbistan Savunma Sporları Kulübü.Kahraman Maraş, Fehmi Özdemir Özdemir Uzakdoğu Sporları Kulübü İstanbul, Fuat Kırdal Fatih Spor Kulübü Aydın, Hulusi Elmas Yeşil Bartın Spor Kulübü Amasra, Hakan Zafer Özdemir Egem Spor Kulübü İzmir, Cem Uymak Koredo Spor Kulübü İstanbul, Berhan Aslan Ankara, İlhami Acer Ankara Gölbaşı Spor Kulübü Ankara, Salih Dizdemir Kovukçınar Gençlik Spor Kulübü Bursa, Kerim Rüştü Değirmenlikızık Gençlik Spor Kulübü Bursa, Cengiz Uçar Savunma Sporları Federasyonu Başkanı İstanbul, Yılmaz Çeken Samurai Olimpik Spor Kulübü İstanbul, Ahmet Kerim Kulçak Çevre Spor Kulübü İstanbul, Aylin Pelin Güngör Özdemir Uzakdoğu Spor Kulübü İstanbul, Gökhan Akarsu Gümüşpala Kickboks Spor Kulübü İstanbul, Ahmet Yabancı Yabancı Spor Kulübü İstanbul, Hakan Yılmaz Özdemir Spor Kulübü İstanbul, Hatice Çörtük Özdemir Spor Kulübü İstanbul, Züber Saydan İstanbul katılımlarıyla gerçekleşti.

 Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı Don Oh Choi, yaklaşık bir yıl öncesinden organize etmeyi planladığımız bu toplantı Hapkido için faydalı oldu. Türkiye’de Hapkido`nun yeniden yapılanması ve tanıtımı konusundaki çalışmaların kendilerini memnun ettiğini söyleyen Don Oh Choi, "Türkiye gibi sporu seven ve yaşayan bir ülkede Hapkido sporunun da gelişeceğine inanıyoruz. Buradaki çalışmaları yakından izliyoruz. Türkiye`de Hapkido sporu için büyük bir potansiyelin olduğunu görmek bizi umutlandırıyor. Umarım, Hapkido Türkiye`de resmi bir federasyon çatısı altında faaliyet gösterir ve uluslararası birçok şampiyona gerçekleştirilir" dedi.

 

Hapkido Türkiye Temsilcisi Kaya Muzaffer Ilıcak, ise "Hapkido`nun Türkiye`deki gelişimi için uzun süreli çalışmalarımız oldu. Yurdumuzda birçok mücadele sporu dalı vardır ki, birçok sporcusu olduğu halde, hala resmi ve sistemli bir yapıya kavuşamamıştır. Hapkido bu konuda daha şanslıdır ve bir araya gelindiğinde kısa sürede istenilen seviyeye gelebilir. Bu konuda yaptığımız çalışmaları bir dosya haline getirdik. Bu çalışmalarımızı Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç ile paylaşacağız. Kendisinin yeniliklere açık biri olduğunu biliyoruz ve bize çalışmalarımızda destekvereceğine inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde bir Türkiye Şampiyonası düzenlemeyi ve bakanımızı da davet etmeyi planlıyoruz. Türkiye`de Hapkido, öncelikle başka bir federasyonun çatısı altında da faaliyetlerini sürdürebilir. Gelişimini tamamladıktan sonra ayrı bir federasyon olabilir, şimdi Hapkido için birleşme zamanıdır" diye konuştu.

 

1. Türkiye Hapkido Federasyonu Yapılandırma Toplantısında Hapkido dalının federasyon olması yolunda görevlendirilecek üyeler belirlenerek en kısa zamanda yapılacak şampiyona ve görev bölümü yapılmasına ve Türkiye’deki birleşmeyi bütünleşmeyi sağlayacak oluşumun desteklenmesi kararları alındı.