DUMESF Adana Temsilciliğin`den zyaret

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Adana Temsilciliği Yönetimi, Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Okan Volkan’ı makamında ziyaret etti.

 DUMESF Adana Temsilciliğin`den zyaret
A+ A-

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Adana Temsilciliği Yönetimi, Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Okan Volkan’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarete İl Temsilcisi Kadir Gül, Başkan Yardımcısı Metin Ufuk, Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın Kaynarpunar, Başak Lale, Ceyhun Öktem ve Seçil Şahin’ de katıldı.
Kadir Gü, bu zor ve kutsal göreve Adana’da yeni başlayan Narkotik Şube Müdürü Okan  Volkan’ı tebrik etti.
 
 Federasyon olarak, “Bir kereden bir şey olur” sloganıyla okullarda ve halka açık salonlarda bilgilendirme toplantıları yaptıklarını, evlatlarımızı uyuşturucu illetinden uzak tutmak için farkındalık çalışmalarını gönüllü olarak yaptıklarını belirten Gül, bu kapsamda evlatlarımıza mutlaka kitap okumalarını ve en az 1 dalda spor yapmalarını tavsiye ettiklerini belirtti. Velilerimize de bu anlamda çok görev düştüğünü, eğer onlar çocuklarıyla oynamaz, ilgilenmez, gezmezlerse ve çocuklarına kitap okumayı, spora yönlendirmeyi yapmazlarsa kötü niyetli insanların evlatlarımızı süslü cümlelerle kandırıp, onları uyuşturucu illetine bulaştırdıktan sonra evlatlarımızı diledikleri gibi kötü emellerine alet edebilmektedirler diyerek sözlerini noktaladı.
 
Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Okan Volkan’ da ziyaret için duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra, Uyuşturucu kullanımının ne yazık ki çok yaygın olduğunu, bunu çeşitli çıkar guruplarının, terör örgütlerinin ve uluslararası terörü ve uyuşturucuyu destekleyen devletlerin sürekli finanse ettiğini belirten Volkan, bu mücadelenin topyekün yapılması gerektiğini, sadece kolluk kuvvetlerinin verdiği bir mücadelenin eksik kalacağını bu anlamda Federasyonların ve Sivil Toplum Kuruluşlarının tabiki de ailelerimizin bu mücadeleye katılmasının önemli olduğunu bu yüzden de DUMESF’ in faaliyetlerini çok önemsediğini belirtti.
 
Adana özelinde bu kapsamda DUMESF’in yapacağı her türlü çalışma ve organizeye Emniyet olarak destek vereceklerini belirtenVolkan bu güzel ve gönüllü çalışmaları için DUMESF Adana İl Temsilciliği Yönetimine teşekkür etti.
DUMESF Adana İl Temsilcisi Kadir Gül, Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Okan Volkan’ a “Teşekkür Beratı” ve DUMESF rozeti takdim etti.