Don Oh Choi Türkiye´de

Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı ve Dünya Tekvando Federasyonu Hakem Komitesi Başkanı Don Oh Choi ve Dünya Tekvando Federasyonu Genel Müdür Yardımcısı Yoon İl Jong,

Don Oh Choi Türkiye´de
A+ A-

Don Oh Choi Türkiye`de``1. Türkiye Hapkido Federasyonu yapılandırma toplantısı``
 
Don Oh Choi Türkiye`de
1. Türkiye Hapkido Federasyonu yapılandırma toplantısı
 
Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı ve Dünya Tekvando Federasyonu Hakem Komitesi Başkanı Don Oh Choi ve Dünya Tekvando Federasyonu Genel Müdür Yardımcısı Yoon İl Jong, 19.11.2011 tarihinde Saat:14.30 18.30 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof.Dr. Cem’i DEMİROĞLU Oditoryumu Konferans Salonunda 
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu’nun düzenlediği `` 1. Türkiye Hapkido Federasyonu Yapılandırma Toplantısı``na katılacaklar.
 
Sevgili Hapkido dostları,
Hapkido sporuna gönül veren emek veren ve yıllarca Dünyanın yepyeni sporu olan Hapkido dalında gelecek umut eden spor dostları, bundan evvel sizlere ulaştırdığım mesajlarda Hapkido`nun yurdumuzda federasyon olması gerektiğini ve bu çalışmaların daha fazla zaman kaybetmeden yapılması gerektiğini anlatmıştım. 
Benim inancım sizler emek verdiğiniz maddi manevi yanında olduğunuz bu spor dalının artık ikinci aşaması olan ( WHMAF) (World Hapkido Martial Arts Federation) Dünya Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Don Oh Choi ile birlikte kararlar alarak yolumuza devam etmek olacak. Hepinizin yakından tanıdığı Prof. Dr. Don Oh Choi`nin Türkiye Hapkido oluşumu ile ilgili umutları var.
Bu güne kadar bir çok sporcumuz ve antrenörümüzde Dünya Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu`nun belgeleri var. Bütün bunlar sizlerin kararla ile resmi bir statüye kavuşmalı. Uzun sayılabilecek zaman içersinde bu spora hepimizin emekleri var.
Türkiye’de Federasyon olmak zor uzun ve meşakkatli bir yol. Sizlere inanan sporculara verdiği sözde durmak, onları Türkiye Şampiyonalarında müsabaka yaptırmak, uluslararası arenalarda ayyılızlı bayrağı temsil ettirmek ve nihayet milli olmasını sağlamak hedeflerin en mükemmeli değil mi?
Bu geçen zaman içersinde birlik ve beraberlik anlayışı içersinde bazı çalışmalar başlattık. Daha önceki mesajımda `` Ve Hapkido camiası bunu hak ediyor. Geçmişte Hapkido dalına emeği geçen birçok arkadaşımız oldu bundan sonra geriye bakmadan eldeki mevcut potansiyelle, Hapkido dalını daha ileriye götürecek toparlayacak, sistem kurarak bu camiayı bir araya getirecek yine sizlersiniz. 
Aramızdan çeşitli sebeplerle ayrılan, Hapkido dalını bırakan, çaresizlik veya kızgınlık dan farklı sitiller yönelen birçok arkadaşımız olduğunu biliyorum. Şimdi birleşme zamanı. Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği olarak bunu gerçekleştirmek istiyoruz. World Hapkido Martial Arts Federation ( WHMAF), Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu, Türkiye Temsilcisi, Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği ve Ortadoğu Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu Başkanı olarak bu güne kadar çeşitli temaslarda bulundum. Birçok federasyon ve başkanları ile temas halindeyim. Sonuçlar olumlu. Başta Aras Şentürk olmak üzere Kadir Köseoğlu hocalarımızın bu yeni oluşumda emekleri büyük olmuştur. Önümüzdeki günlerde Hapkido dalındaki hocalarımızla toplanarak yepyeni bir yol haritası çizeceğiz.`` demiştim.
Bunun için yapılacak en ekonomik yolun bu güne kadar yapılan gibi ufak guruplar halinde Kore`ye gitmek değil Prof. Dr. Don Oh Choi`yi Türkiye’ye getirmek daha akıllıca olduğuna inandım.
Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı ve Dünya Tekvando Federasyonu Hakem Komitesi Başkanı Don Oh Choi ve Dünya Tekvando Federasyonu Genel Müdür Yardımcısı Yoon İl Jong ile yapacağımız bu toplantı Hapkido sporunun dönüm noktası olacağına inanıyorum.
Bu sporla uzaktan yakından ilgisi olmayan ancak sporlara ve ellerinde belgeleri olan sizlere inancı olan sponsorlarımızla Başkanı ve bir misafirini Türkiye`de ağılayıp ` 1. Türkiye Hapkido Federasyonu Yapılandırma Toplantısı`` düzenlemeye karar verdik.
Bu toplantının amacı, sizlerin Dünya Başkanı ile direk temasını sağlamak ve Hapkido sporuna Türkiye`de yol haritası belirlemek. Toplantı sırasında seminer veya kurs yapılmayacağı gibi katılım adı altında maddi herhangi bir talebimiz olmayacak.
Sevgili Hapkido dostları,
2002 yıllarından itibaren Türkiye’de başlayan Hapkido serüveni Federasyon olma yolunda 4 yıl gecikmeye uğradı, ihmal veya şahsi kırgınlıklarla duraksadı.
Mücadele sporlarının yurdumuzda böyle bir kaderi vardır. Bu Karate`de her dalında, Muaythai’de, Kungfu`da ve Aikido`da böyle oldu. Yurdumuzda birçok mücadele sporu dalı vardır ki birçok sporcusu olduğu halde, hala resmi ve sistemli bir yapıya kavuşamamıştır. Hapkido bu konuda daha şanslıdır ve bir araya gelindiğinde kısa sürede istenilen seviyeye gelebilir. Bunun için bazı dalların olduğu gibi 10 yıllarca beklememiz gerekmiyor.
Başlangıcında olduğu gibi, Hapkido heyecanını yeniden başlatmak, hangi ekol olursa olsun bir araya gelerek bu spora emeği geçenleri kendi sistemleri ile birleşerek büyük organizasyonlara imza atmak istiyoruz. Sizleri tek çatı altında kendi kimliklerinizle bir araya getirerek emeklerimizin boşa gitmeyeceğini görmek istiyoruz.
Hapkido`nun Türkiye’de resmi federasyon olma yolunda katılımınız önerileriniz son derece önemlidir ve sporunuza emeğinize en önemlisi belgelerinize sahip çıkmak Hapkido`nun geleceğine en önemli hizmettir.
Hapki Do yolunda, birleşerek, omuz omuza vererek, kimseyi kandırmadan, teknik seminerler, ciddi organizasyonlar, şampiyonalar, gerçekleştirerek kırgın, küskün ve aldatıldığını zanneden Hapkido’cularla bir arada olmak dileklerimle, 
 
Kaya Muzaffer ILICAK
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı
Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği Başkanı 
Ortadoğu Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu Başkanı
WHMAF Türkiye Temsilcisi
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof.Dr. Cem’i DEMİROĞLU Oditoryumu (Araç ile girişte sağda)
Kocamustafapaşa -Cerrahpaşa- İstanbul
Tarih:19.11.2011
 
Saat: 14.30 18.30
İrtibat: Aras Şentürk 0535 790 21 13
Kadir Köseoğlu 0546 966 52 59
Taner Yalçın 0532 652 38 84