Best of The West ,belli oldu

Türkiye Muay Thai Federasyonu en iyi 72 kg sporcusunu seçti. Türkiye´yi Antalya´da Ahmet Kaplan temsil edecek.

Best of The West ,belli oldu
A+ A-

 

 

 Türkiye Muay Thai Federasyonu (T.M.T.F) ve Avrupa Muay Thai (E.M.F) Federasyonu ortak organizasyonu olan "Best of The West Series - Turkey"  Avrupa'nın en iyi 72 kilo sporcusu finali 26 Eylül 2009 tarihinde Antalya'da düzenlenecek.

 

 

Bu şampiyonada birinci olan sporcu W.M C. (Dünya Muay Thai  )in organize edeceği Kıtalararası Dünya Şampiyonasında Avrupa'yı temsil edecek. Antalya'da yapılacak, Avrupa'nın en iyi 72 kilo sporcusu finalinde dereceye giren sporculardan 1. 2.000 €, 2. 800 €, 3. 500 € 3.  500 € ödül alacaklar.

 

 

 

 Almanya, Belçika, Danimarka,  Fransa, Litvanya,  İsviçre ve İtalya resmi federasyonlarının seçtiği şampiyonlar ile maç yapacak sporcumuz belli oldu.

 
 
 

 

 

Türkiye Muai Thai Federasyonu 19 Ağustos 2009 tarihinde saat 10.00 da, İstanbul İl Temsilcisi ve Muay Thai sporunun yurdumuzdaki ilk temsilcilerinden Hayrullah CAMADAN hocanın salonunda yapılan tartılara seçmelere katılacak sporcu ve antrenörler katıldılar. Avrupa'da ilk kez yapılan "Best of The West Series - Turkey" şampiyonasının seçmelerini federasyonumuzun resmi hakemleri Yılmaz Uyanık, Cüneyt Kılıç, Ümit Yıldız, Cengiz Gök, Gürkan Karahan, Fatma Gök, ve Hacer Göl yönetti.

 

 

Türkiye Muai Thai Federasyonu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknik Faaliyetlerden Sorumlu As Başkan Okşar TAŞTAN, Yönetim Kurulu Üyesi ve Profesyonel Faaliyetlerden Sorumlu As Başkan Ercan ÖZHAN, Yönetim Kurulu Üyesi, Organizasyondan ve Sponsorluktan Sorumlu Asbaşkan İsmail TUĞLA, Yönetim Kurulu Üyesi ve Danışma Kurulu Başkanı Muzaffer ILICAK seçmelerde hazır bulundular.

 

 

 

Seçmeler sonucunda 1- Ahmet Kaplan, Antrenörü Mustafa Durmuşoğlu. 2. İsmail Uzuner. Antrenörü Erhan Otluoğlu. 3. Adem Durmuş. Antrenörü Eyüp Bozkurt. 4.Onur Tekke. Antrenörü, Serhat Özcan ilk 4 sırayı paylaştılar.

 

Bu sonuçlara göre Türkiye Muay Thai Federasyonu en iyi 72 kg sporcu unvanını Trabzon Bölgesinden Antrenör Mustafa Durmuş'un talebesi Ahmet Kaplan rakiplerini yenerek kazandı. Seçmelerde 2. olan sporcumuz İsmail Uzuner ve Antrenörü Erhan Otluoğlu şampiyonaya hazırlanacak ve çıkabilecek herhangi bir değişiklik de, "Best of The West Series - Turkey" Avrupa'nın en iyi sporcusu yarışmasında ülkemizi temsil edecek.