Aikido Gelişim Semineri

İkinci Uluslararası Aikido Gelişim Semineri Çanakkale´de gerçekleşti.

Aikido Gelişim Semineri
A+ A-

 ULUSLARARASI AİKİDO GELİŞİM SEMİNERİ ÇANAKKALE`DE GERÇEKLEŞTİ  
  
 

 


  
  AYHAN ÖNCÜ ÇANAKKALE (İHA) - İkinci Uluslararası Aikido Gelişim Semineri Çanakkale`de gerçekleşti. 
   Aikido ve Budo Federasyonu Genel Sekreteri İlhan Erkol, bu seminerin her yıl Çanakkale`de yapıldığını ifade ederek, "Bu etkinliğimiz Türkiye`nin değişik illerinde yılda 7-8 kez yapılan seminerlerden birisi olma özelliğini taşıyor. Çanakkale semineri yılda bir kez yapılıyor. Seminerimize Türkiye`nin değişik yerlerinden ve yurt dışından katılım oldu.

 
Eğitmenliğini Fransa`dan gelen Nebi Vural Sensei yaptı. 2 gün süren seminerimizden katılımcılarımızın büyük fayda sağladığına  inanıyorum" dedi. 

  Fransa`dan Çanakkale`ye gelen Eğitmen Nebi Vural Sensei ise geçen yıl da Çanakkale`de bu semineri düzenlediklerini belirterek, "Bundan sonra her sene Türkiye çapında Çanakkale bir merkez olmak üzere bu seminerlerimizi yapacağız. Gelecek yıllarda yabancı katılımcılarımızın sayısını daha da arttırmak için çalınmalarımızı yoğunlaştıracağız" diye konuştu.
  Sensei, Aikido`nun bir Japon disiplin sanat olduğunu dile getirerek, "Aikido bir spor olarak tanınmıyor. Burada sadece disiplin yok. Aynı zamanda felsefe ve eğitim yönü de var. Ayrıca Aikido`nun bir müsabakası yok. Müsabakası olmadığı için orijinal olarak temeli olduğu gibi saklıyor" ifadelerini kullandı. 
  Aikido İl Organizasyon Temsilcisi Avni Tokuş da yaptığı açıklamada 2 gün süren etkinliğe katılımın yoğun olduğunu söyledi. 
  Anafartalar Spor Salonu`nda yapılan  seminer 2 gün sürdü.