3.İstanbul Hapkido Turnuvası

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF),Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği (EHMAA) ve Çevre Koleji Spor Kulübü, tarafından düzenlenen Uyuşturucuyla savaşta ´´Tek çare Spor´´ eğitim semineri ile 3. İstanbul Hapkido Açık Turnuvası yapıldı.

3.İstanbul Hapkido Turnuvası
A+ A-

Şampiyonaya,Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu,  Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği başkanı ve Dünya Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu (WHMAF) Türkiye Temsilcisi K. Muzaffer Ilıcak ve Dünya Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu (WHMAF) ve Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği temsilcisi Hakan Bozçiçek katıldı.

Bu yıl 3`üncüsü yapılan İstanbul Hapkido Open Turnuvası, Yılmazlar Uzakdoğu Sporları Kulübünde, Çevre Koleji Spor Kulübü antrenörü Ahmet Kerim Kulçak ve Yılmazlar Uzakdoğu Sporları Kulübü antrenörü Ahmet Yılmaz organizasyonunda gerçekleşti.

3. İstanbul Hapkido Açık Turnuvası`na, Çevre Koleji Spor Kulübü, Özdemir Spor Kulübü, Yılmazlar Uzakdoğu Sporları Kulübü, Aras Şentürk Fight Club sporcuları katıldı.
 
Organizasyonun hakemliklerini, Başar Türkay, Aras Şentürk, Hakan Yılmaz, Ahmet Yılmaz, Fehmi Özdemir, Ahmet Kerim Kulçak gerçekleştirdi.

Şampiyonada Özdemir Spor Kulübü sporcularından, Fehmi Özdemir hocanın talebesi, Aylin Pelin Güngör, Dünya Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu (WHMAF) tarafından verilen Hapkıdo 2.dan ve 2. kademe antrenörlük belgesini yapılan törenle aldı.

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu,  Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği başkanı ve Dünya Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu (WHMAF) Türkiye Temsilcisi, K. Muzaffer Ilıcak, Türkiye Hapkido Federasyon’u çalışmalarının sona yaklaştık. Bu şampiyona ile birlikte yurdun diğer illerindeki Hapkido camiası bir araya gelerek daha büyük organizasyon ve şampiyonalar planlıyoruz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor dedi.
Uyuşturucuyla savaşta ``Tek çare Spor``  olduğunu, sporlarımızla anlatarak daha sağlıklı nesiller en öncelikli meselemiz. Bütün spor dallarında yapacağımız organizasyonlar ile bunu anlatarak bilinçli bir toplum olmakta katkı sağlayacağıma inanıyorum dedi.

 
3. İstanbul Hapkido Açık Turnuvası`na katılım sağlayan antrenörlerimiz.

 
1- Ahmet Kerim Kulçak
 
2- Ahmet Yılmaz
 
3- Fehmi Özdemir
 
4- Aras Şentürk
 
5- Başar Türkay
 
6- Hakan Bozçiçek
 
7- Hakan Yılmaz
 
8- Hatem Kulçak
 
9-Mustafa Nezih Yılmaz
 
 
Dereceye giren sporcular
 
Bayanlar 50 kg
 
Büşra Akyürek
 
Danielle Drill
 
Minikler 25 kg
 
Barış Kulçak
 
Minikler 28 kg
 
Abdullah Taha Özdemir
 
Minikler 44 kg

Sezgin Öztürk
 
Göktan Kaya
 
Minikler 52 kg
 
Furkan Özcan
 
Barıştan Kaya
 
58 kg
 
İrfan Alacan
 
Muhammet Oğuz Başar
 
62 kg
 
Ahmet Doğan

Uğur Akçay
 
68 kg
 
Cengizhan Kerim
 
Emirhan Şenses
 
76 kg
 
Mustafa Nezih Yılmaz
Burak Ceil Yılmaz
Murat Öztürk
 
80 kg
 
Mert Bektaş
Mehmet Oğuz Yılmaz
 
 +80 kg
Yalçın Erbil
Remzi Sarıtaş