2.İstanbul Hapkido Turnuvası

İstanbul Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül´ün desteklediği, Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği, Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Derneği ve Aras Şentürk Fight Club´ünün ortaklaşa düzenlediği 2. İstanbul Hapkido Açık Turnuvası büyük bir katılımla gerçekleşti.

2.İstanbul Hapkido Turnuvası
A+ A-

 
 
 
 

İstanbul Şişli Belediyesi Başkanı  Mustafa Sarıgül'ün desteklediği,  Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği, Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Derneği ve  Aras Şentürk Fight Club'ünün ortaklaşa düzenlediği 2. İstanbul Hapkido Açık Turnuvası büyük bir katılımla gerçekleşti.

          Toplamda 13 Spor Kulübünün katılımıyla yapılan turnuva yurt dışından gelen ülke sporcularıyla uluslar arası bir boyut kazandı.

         Yapılan bu organizasyonda Dünyada ilk defa profesyonel Hapkido maçları yapıldı. Bu organizasyon bir ilki yaşattı. Merkezi İstanbul olmak üzere Hapkido Profesyonel lig başladı.

 

 Dünyada ilk olan bu turnuvada kısa adı EHMAA olan Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği’nin ( EUROPEAN HAPKIDO MARTIAL ART ASSOCIATION) unvan kemeri (Avrupa Şampiyonluk Kemeri) 6 lı turnuvada şampiyon olan sporcuya törenle verildi.

     Her sene tekrarlanacak olan profesyonel ligde maç yapmak isteyen sporcular her üç ayda yapılacak olan eleme  maçlarına katılarak Hapkido Porofosyonel Ligi Finallerine katılmaya hak kazanmaları gerekiyor.

      Hapkido Profesyonel Ligi ve  Finallerinde şampiyon sporculara verilercek ödüller elemeler başlamadan duyurlacak.
 
 
 
Bütün mücadele sporları camiasının ilgi ile izlediği bu şampiyonada  -EHMAA-  Avrupa Hapkido Mücadele Sanatları Derneği’nin ( EUROPEAN HAPKIDO MARTIAL ART ASSOCIATION)  Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, Başkan yardımcısı Ercan Özhan, Teknik direktör Aras Şentürk, Kurucu üye Orhan Doğan ve bu organizasyona destekleyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e fahri Avrupa Şampiyonluk Unvan Kemeri verildi.

 

 
 
 
 

Katılan spor kulüpleri ve Ülkeler:

Aras Şentürk Fight Club Şişli

Avcılar Kick Boks Spor Kulübü

Maltepe Koredo Spor Kulübü

Kâğıthane Halk Eğitim Merkezi

Talatpaşa Gençlik Spor Kulübü

İstanbul Sosyal Hiz. Çocuk Es. Kr. Spor Kulübü

Şampiyon Spor Kulübü

Antalya Boks Kickboks Spor Kulübü

Keşan Akademi Gençlik Spor Kulübü

Yunanistan Hapkido Takımı

Ermenistan Hapkido Takımı

Irak Hapkido Takımı

Cezayir Hapkido Takımı

 
 
 
 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
 
 
 

                       2.İSTANBUL HAPKİDO AÇIK TURNUVASI

24 EKİM 2010

 

MİNİK ERKEKLER 25-30 KG

  1. Murat KELEŞ - İSTANBUL
  2. Kaan BALLI - İSTANBUL
  3. İlkay POYRAZ - İSTANBUL

 

MİNİK ERKEKLER 30-35 KG

  1. Mert GÜZELCİK - İSTANBUL
  2. Dursun UÇAR - İSTANBUL
  3. Mustafa ÇELİKTEPE – İSTANBUL 3.   Daniel GARİBİAN - ERMENİSTAN

 

 

MİNİK ERKEKLER 35-40 KG

  1. Musa KALKAN - İSTANBUL
  2. Aykut TALÇIN - KEŞAN
  3. Onur KILIÇ - İSTANBUL

 

 

MİNİK ERKEKLER 45-50 KG

  1. Recep KELEŞ - İSTANBUL
  2. Furkan AYDIN – İSTANBUL
  3. Yusuf İSLAMCAN - İSTANBUL

 

MİNİK BAYANLAR 25 – 30 KG

  1. Gülşen YALÇINKAYA - İSTANBUL
  2. İkra MELİS ATİK - ANTALYA
  3. Şahika ÜLKER - İSTANBUL

 

 

MİNİK BAYANLAR 30-35 KG

  1. Hatice TERZİ - İSTANBUL
  2. Lidya ŞENŞAHİN - YUNANİSTAN
  3. Gizem GÖKSU - İSTANBUL

 

MİNİK BAYANLAR 35-40 KG

  1. Sultan ŞAHİN  - İSTANBUL
  2. Danuella DİRİL – İSTANBUL

 

GENÇ BAYANLAR 45-50 KG

  1. Cansu AKA - İSTANBUL
  2. Ülkü ALTINTAŞ – ANTALYA
  3. Esma OCAK - İSTANBUL

 

 

GENÇ ERKEKLER 55-60 KG

  1. Mert KÜÇÜK  - İSTANBUL
  2. Orhan POLAT - İSTANBUL
  3. Kaan YILDIRIM – İSTANBUL

 

GENÇ ERKEKLER 60-65 KG

  1. Hasan NEYİR – İSTANBUL
  2. Ahmet SAĞLAM - ANTALYA
  3. Abdullah KARTAL - ANTALYA
 

GENÇ ERKEKLER 70-75 KG

  1. Yasin YÜCEDAĞ - İSTANBUL
  2. İlkin KAMALOV - ANTALYA
  3. Hikmet TAŞKIN - İSTANBUL

 

BÜYÜK ERKEKLER 50-55 KG

  1. Kamuran Kamil CİHAN - ANTALYA
  2. Atilla ÖZKAN - İSTANBUL
  3. Deniz YİĞİT - İSTANBUL
 
BÜYÜK ERKEKLER 65-70 KG
  1. Berkan ORAL - İSTANBUL
  2. Latif DEMİR
  3. Cüneyt ŞAHİN – İSTANBUL

 

BÜYÜK ERKEKLER 75-80 KG

  1. Erhan BAHAR - ANTALYA
  2. Caner İLKİ - İSTANBUL
  3. Cafer ARPACI - İSTANBUL

 

 

 

BÜYÜK ERKEKLER 80-85 KG

  1. Muratcan ŞİMŞEK - İSTANBUL
  2. Zeki TÜNER – İSTANBUL
  3. Ozan GÖK – İSTANBUL

 

BÜYÜK ERKEKLER 90 KG

  1. Ercan DEMİRKOL – İSTANBUL
  2. Haci Yılmaz - IRAK

 

BÜYÜK ERKEKLER +90 KG

  1. Alper TAŞDEMİR - İSTANBUL

 

 

 

BAYANLAR 70 KG HAPKİDO PROFESYONEL SÜPER FİGHT

  1. Zehra UYSAL – İSTANBUL 1.   Reyhan UYSAL - İSTANBUL

 

 

ERKEKLER 70-75 KG AVRUPA HAPKİDO PROFESYONEL ŞAMPİYONLUK KEMERİ UNVAN MAÇI

 

  1. BERKAN ORAL – Avcılar Spor Kulübü – İSTANBUL (Avrupa Şampiyonu)
  2. SERKAN YILMAZ – Antalya Spor Kulübü – ANTALYA
  3. HASAN NEYİŞ – Koredo Spor Kulübü – İSTANBUL
  4. HİKMET TAŞKIN – Avcılar Spor Kulübü – İSTANBUL
  5. NABİL BENSALEM – Cezayir Hapkido -  CEZAYİR