Yunus Akgül´den ceza tepkisi

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Bursaspor´a verilen cezanın yanlış olduğunu ifade etti.

Yunus Akgül´den ceza tepkisi
A+ A-

”BURSASPOR’A VERİLEN CEZA YANLIŞ”
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun, Bursaspor’a verdiği cezanın yanlış olduğunu söyledi. Verilen cezanın sporda şiddet yasasında bulunmadığını ifade eden Akgül, “Kanunun hiçbir yerinde olmayan bir cezayı siz nasıl Bursaspor’a veriyorsunuz? Federasyon istediği zaman istediği cezayı verebiliyor. Ne var ki Bursaspor’un almış olduğu cezanın kanunla hiçbir ilgisi yok” yorumunda bulundu.
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Bursaspor’a verilen cezanın yanlış olduğunu ifade etti.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu'nun, Bursaspor'a vermiş olduğu cezayı yanlış bulduğunu belirten Akgül, ''Bursaspor'un almış olduğu cezanın yanlış olduğu kanaatindeyim. Sporda şiddet kanunu biz hazırladık. Bursaspor'a verilen ceza, sporda şiddet yasasının neresinde? Bana söyler misiniz? Kanunun hiçbir yerinde yok. TFF istediği zaman istediği cezayı verebiliyor. Bursaspor'un almış olduğu cezanın kanunla ilgisi yok'' dedi.
Kanunda olayları çıkaranların ceza alacağının belirtildiğini ifade eden genel müdür Akgül, şunları söyledi:
''Kanun ne diyor, (bu olayları çıkaranlara ceza verilir) diyor. Türk Medeni Kanunu ve polislerin selahiyat kanununda da bunlar var ama şiddet yasasıyla bunlar ağırlaştırıldı. Sporda şiddet bu şekilde önlenemez. Ben bu kanaatteyim. Bu bir kültür olayı. Bu kültür zamanla yerleşecek. Bursaspor'un almış olduğu ceza, TFF'nin yönetmeliklerinden kaynaklanan bir ceza. Haklılığı, haksızlığı tartışılabilir. Tutuklu olanlara cezalar verilecek. Sporda şiddeti önlemeye yönelik ne var burada? Farklı yöntemler geliştirmeliyiz. Cezaları arttırarak, bu işin önüne geçemeyiz. Sporda şiddeti azaltacak kültürü yerleştirmemiz gerekiyor'' ifadelerini kullandı.