Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası başladı

Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası müsabakalarının ilk gününde kadınlar 32, 36 ve 40 ile erkekler 32, 38 42 ve 64 kiloda madalya sahiplerini buldu.

Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası başladı
A+ A-

 
Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası müsabakalarının ilk gününde kadınlar 32, 36 ve 40 ile erkekler 32, 38 42 ve 64 kiloda madalya sahiplerini buldu.
Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası, Aksaray Spor Salonu’nda 316’sı kadın, 420’si erkek judokanın katılımıyla start aldı. İlk gün kadınlar 32, 36 ve 40 ile erkekler 32, 38 42 ve 64 kilo müsabakalarında madalya sahiplerini buldu.
İlk gonuçlarında İzmir 2 altın bir bronz madalya elde ederek ilk sırayı aldı. İkinciliği Manisa birer altın ve gümüş ile 2 bronz madalya ile takip etti. Üçüncülüklerde Sivas, Manisa, İstanbul, Trabzon, Kocaeli birer altın birer gümüş madalya ile takip etti.
Şampiyonanın açılış töreninde kıs bir konuşma yapan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, il olarak son dönemde birçok organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek, yıldızlar kategorisinde Türkiye Judo Şampiyonası’nın ilde düzenlenmesinden büyük memnunluk duyduklarını söyledi ve katılımcılara başarılar diledi.
Aksaray GSİ Müdürü Arslan Yıldız ise, judonun alt yapısına böylesi kapsamlı bir organizasyonun bir buçuk yıl sonra düzenlenmesinin ve Aksaray’da gerçekleşmesinin büyük bir önem taşıdığını belirtti.
Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz ise, bu kategoride bir buçuk yıl özlem duyulan müsabaka heyecanının sporcuları daha çok motive ettiğini ifade ederek, “Burada başarılı sonuçlar elde edenler judomuzun geleceğinde parlayacak birer isimler olacağına inanıyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, Vali Aydoğdu’ya, GSİ Müdürü Yıldız ile Federasyon İl Temsilcimiz Bilal Öksüz’e teşekkür plaketlerini takdim etti. 
İlk gün sonuçlarında sıkletlerinde ilk 7’ye girenler şöyle belirlendi:
Kadınlar:
32 Kilo
1. LEYLA HAZAL KANDEMİR(Trabzon) 
2. DERYA DENİZ GÜNDUĞ(Ordu) 
3. SONGÜL GÜNEŞ(Siirt) 
3. KAMİLE KARAKAYA(Antalya) 
5. İLKAY NUR KIZILAY(Adıyaman) 
5. ELİF BOĞA(Antalya) 
7. MEVLÜDE TEKE(Sıvas) 
7. ŞEVVAL NAZ ERDEM(Mersin)
36 Kilo
1. ELİF TORUK(Kocaeli) 
2. MELİKE HİTALOĞLU(Ordu) 
3. RAHİME ERÇİN(Konya) 
3. ZEYNEP ÇAĞLAR(Osmaniye) 
5. ELİF TUANA SAVCI(Ankara) 
5. ŞEYMANUR PİKER(Antalya) 
7. BİRGÜL AYDIN(Manisa) 
7. FATMANUR UÇAR(Bilecik)
40 Kilo
1. MERVE KAYA(Manisa) 
2. EDA NAZ TOPALSALİHOĞLU(Bursa) 
3. MERVE ÇİNAR(Manisa) 
3. ELİF AZRA KÜLAK(Sakarya) 
5. HATİCE ERKUŞ(Van) 
5. HİRA NUR DİRGEN(Manisa) 
7. RABİA KURŞAT(Van) 
7. RABİANUR YILDIZ(Ordu)
Erkekler:
34 Kilo
1. MEHMET GÜNEŞ(İzmir) 
2. SAMET CEBECİ(Çankırı) 
3. METEHAN ÖZMEN(Ankara) 
3. EFE DİKİCİ(Osmaniye) 
5. ERTUĞRUL AHMET NİZAM(Sakarya) 
5. BERK TANAY(Ordu) 
7. ERDEM AŞKAN(Hakkari) 
7. HAMZA KILINÇ(İstanbul)
38 Kilo
1. OSMAN CANPOLAT(İzmir) 
2. ARDA ARABACI(Edirne) 
3. YAĞIZ ENGİN(Edirne) 
3. ABDULKADİR DİNCER(Çorum) 
5. İBRAHİM EFE TUNÇ(Osmaniye) 
5. EYMEN ŞEN(Sakarya) 
7. BÜNYAMİN TAİB ÇİL(Sakarya) 
7. SÜLEYMAN EFE KARABULUT(Manisa)
42 Kilo
1. MERT EFE VURAL(Sıvas) 
2. FURKAN SALİH GÜL(Sıvas) 
3. YUSUF BAŞ(Konya) 
3. BUĞRA FİLİZ(Manisa) 
5. MUHAMMET UMUT KAYA(İstanbul) 
5. MÜCAHİT ALICI(Knya) 
7. HASAN DİBEK(Manisa) 
7. ÖMER FARUK PINAR(Manisa)
46 Kilo
1. YUSUF BULUK(İstanbul) 
2. MUSTAFA ALİ KARATAŞ(Mersin) 
3. ENES BİLGE(İzmir) 
3. YASİN YALNIZ(Ordu) 
5. MÜCAHİT KOÇALİ(Rize) 
5. AHMET TUNCER(Hakkari) 
7. KERİM İBRAHİM İNANDIRICI(Kilis) 
7. MİRAÇ ÖMER ÇALIŞAL(Kocaeli)
Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası başladı
 

Türkiye Judo Şampiyonası (ikinci gün)
Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası müsabakalarının ikinci gün müsabakalarında kadınlar 44, 48 ve 52 ile erkekler 50,55 ve 60
kiloda madalya sahiplerini buldu.
Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası başladı
Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nın ikinci gününde kadınlar 44, 48 ve 52 ile erkekler 50, 55 ve 60 kiloda madalyalar sahiplerini buldu. İkinci gün karşılaşmalarının sonunda sıkletlerinde ilk 7’ye girenler şöyle belirlendi:
Kadınlar:
44 Kilo
1. ŞEVVAL ERDOĞMUŞ(Kocaeli) 
2. HANİFENUR YUMUK(Antalya) 
3. DÖNDÜ NİDA DEMİR(Konya) 
3. SUDENAZ BUYRUK(Adana) 
5. NAZ KORKMAZ(Manisa) 
5. ECRİN KISA(Bilecik) 
7. GÜLŞAN ÖZENÇ(Antalya) 
7. HEDİYE NUR DİNÇ(Konya)
48 Kilo
1. DİLARA ÖZ(Antalya) 
2. RÜMEYSA HATİCE KILIÇKAYA(Sıvas)
 3. EDA KAHVECİ(Düzce) 
3. MERİHSU EYÜBOĞLU(Rize) 
5. YAĞMURNİSA DEMİR(İstanbul) 
5. ZEYNEP AKKUŞ(Iğdır) 
7. AYŞENUR ÇETİN(Karaman) 
7. ELİSA KAZANÇ(Yalova)
52 Kilo
1. AYŞEGÜL ERTUĞRUL(Kahramanmaraş) 
2. BELİNAY KOÇBIYIKOĞLU(Antalya) 
3. NEBAHAT ETE(Siirt) 
3. ESMA NUR AK(Giresun) 
5. ZEYNEP DAĞ(Iğdır) 
5. ESLEM AKSU(Rize) 
7. DİLARA NUR AKDEMİR(Ankara) 
7. NİSA ELİF ÇAPAŞ(Aksaray)
Erkekler
50 Kilo
1. CAN EMİRHAN ESENBOĞA(Iğdır) 
2. BATIN EMRE ÖZDEMİR(Manisa) 
3. DENİZHAN ŞENEL(Ordu) 
3. EMİR ÖZTEKİN(Batman) 
5. ALP EREN ÇELİK(Burdur) 
5. EMİN LEVENT YELKENCİ(Manisa) 
7. EFE KOYUNCU(Kocaeli) 
7. AHMET CAN KORKUSUZ(Bursa)
55 Kilo
1. MUSTAFA BERAT ŞİMŞEK(Sakarya) 
2. NUMAN ONAY(Ankara) 
3. AHMET EMİR SOLAK(Konya) 
3. ÖMER LÜTFÜ ÖZKALAY(Kocaeli) 
5. SETTAR KARACA(Tokat) 
5. MUHAMMED FURKAN ÖZTEKİN(Batman) 
7. MUHAMMET ERKAN DENLİ (Sıvas) 
7. SABRİ YILDIZ(Şanlı Urfa)
60 Kilo
1. ÖMER FARUK TURGUTLU(Konya) 
2. EMRE ÖZTEKİN(Btman) 
3. CEMAL KUZU(Kırşehir) 
3. ABDUL KADİR ÜSTÜN(Konya) 
5. OĞUZ DEMİRTAŞ(Kocaeli) 
5. TUFAN CİMBİL(Elazığ) 
7. ENES BATIN(Iğdır) 
7. ARDA AYDIN(Manisa)
 
Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi
Aksaray Spor Salonu’nda son gün müsabakaları sonunda kadınlar 57, 63 ve +63 ile erkekler 66, 73 ve +73 kiloda madalya sahiplerini buldu.
Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası son gün kadınlar 57, 63, +63 ile erkekler 66, 73 ve +73 kiloda madalya sahiplerini buldu. İl genel sıralamasında İzmir 3 altın ve bir bronz madalya ile ilk sırada yer aldı. Manisa, 2’şer altın ve gümüş, 3 bronz madalya ile ikincilik basamağında yer alırken, Sakarya 2 altın, bir gümüş ve 2 bronz madalya ile üçüncü oldu.
Aksaray Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonanın son gün karşılaşmalarının sonunda sıkletlerinde ilk 7’ye girenler şöyle belirlendi:
 
Kadınlar:
57 Kilo
1. FULYA ERGEN(Manisa) 
2. ERVANUR EFE(Sakarya) 
3. DENİZ YEŞİLYURT(Ordu) 
3. FİRDEVS DİLBİRLİĞİ(Kahramanmaraş) 
5. BEHİYE KORKMAZ(Balıkesir) 
5. ESMENUR HAMAN(İstanbul) 
7. ZEYNEP YILMAZ(Ankara) 
7. DUHA BÜKRE MERAL(Rize)
 
63 Kilo
1. SİNEM ORUÇ(Konya) 
2. TUANA GÜLENAY(Ankara) 
3. ESMA KARAAHMET(Kocaeli) 
3. ATİYE NAZ APAR(Konya) 
5. RÜYA NİSA GÖL(Ordu) 
5. EBRAR ŞURA GÜL(Sıvas) 
7. ALEYNA BAYUR(Denizli) 
7. ALEYNA TOSUN(Antalya)
 
+63 Kilo
1. SEMA METE(İzmir) 
2. SEMA YILDIRIM(Ordu) 
3. AYŞE ZÖNGÜR(Kkırıkkale) 
3. NİSANUR SERİN(Ankara) 
5. NACİYE YAĞMUR SEVİNÇ(Aydın) 
5. BENGÜ MERVA KURT(Kahramanmaraş) 
7. GÜNER KIYMET DİKER(Manisa) 
7. IRMAK CEYLİN GÜÇTEKİN(Manisa)
 
Erkekler
66 Kilo
1. TUĞRUL KOÇAK PİNEGÖZ(Ankara) 
2. HAMZA ARSLAN(Ankara) 
3. KAAN KAYMAK(Ordu) 
3. ÇINAR TÜRKER(Ordu) 
5. YUSUF MERT PARLAK(İstanbul) 
5. YAĞIZ SARP(İzmir) 
7. YAHYA ARDA UÇUK(Sıvas) 
7. YASİN KORKMAZ(Yalova)
 
73 Kilo
1. ÖMER HÖKELEK(Amasya) 
2. ÖMER FARUK DİLBİRLİĞİ(Kahramanmaraş) 
3. BERAT ABDULLAH KESKİN(Sakarya) 
3. ALPER KOÇAK(Konya) 
5. ALPEREN KONDİ(Sakarya) 
5. MUSTAFA ENES ÇİRİK(Konya) 
7. SEFA TUNÇ(Osmaniye) 
7. AHMET HAMZA DOĞRU(İstanbul)
 
+73 Kilo
1. FATİH DURSUN(Sakarya) 
2. ZÜBEYİR TALHA POLAT(Manisa) 
3. BATTAL SERDAR ARSLAN(Karaman) 
3. AYTAÇ AYKUT GÜNDOĞAN(Manisa) 
5. YİĞİT ASLAN(Çankırı) 
5. AHMET TALAN(Osmaniye) 
7. HALDUN ÖZDEMİR(Ankara) 
7. İSMAİL EREN TÜRKMEN(Konya)