Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi

Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası 405 kadın ve 501 erkek sporcunun katıldığı şampiyona, Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi
A+ A-

Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası 405 kadın ve 501 erkek sporcunun katıldığı şampiyona, Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleşti. Şampiyonanın açılış seremonisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Fatih Savaşan, GSİ Müdürü Arif Özsoy, Bulgaristan Konsolosu Atanas Dimov, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı İlhan Şerif Aykaç, Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi ile Federasyon Kurul üyelerimizin katılımıyla yapıldı.
Açılış töreninde konuşan Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, Kovid-19 salgını nedeniyle bir buçuk yıl ara verilen Ümitler şampiyonasını yeniden düzenlemenin ve katılım sayısının yüksek olmasından büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce ise, ilin spor branşlarında aktif olma özelliğini ve spor kenti olma yolunda kararlılığını sürdürdüklerini belirterek, “Judoda böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan ve judoya ayrı bir önem vermekten her zaman onur duyuyoruz” diye konuştu.
Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi

Sakarya Serdivan Spor Salonunda üç gün süren şampiyonayı Konya bölgesi judocuları 5 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya ile ilk sırada tamamladı.
Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nın son gününde beş sıkletten madalya sahiplerini buldu. Genel toplamda 5 altın 2 gümüş ve 3 bronz madalya ile Konya bölgesi ilk sırayı alırken, Kocaelili judocular 4 altın, bir gümüş ve 9 bronz madalya ile ikinci, Manisa ili 3 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya ile üçüncü sırada yer aldı.
Son gün karşılaşmalarında kürsüye çıkan judokalar şöyle belirlendi:
 
Kadınlar
Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi
40 Kilo: 1. Zilan Ertem (Manisa), 2. Elif Arıcı (Bilecik), 3. Elif Toruk (Kocaeli), 3. Bengünaz Doğruyol (Sıvas).
44 Kilo: 1. Şevval Erdoğmuş (Kocaeli), 2. Gülşen Tanrıkulu (Manisa), 3. Merve Kaya (Manisa), 3. Buse Uykun (K.Maraş).
48 Kilo: 1. Pınar Boğa (Manisa), 2. Sena Nur Büyük (Burdur), 3. Gizem Dinçer (Kocaeli), 3. Merve Nur Alkış (İzmir).
51 Kilo: 1. Sema Yıldırım (Konya), 2. Elif Nur Yalçın (Konya), 3. Sura Nil Karasu (Manisa), 3. Ayşe Naz Özdemir (Denizli).
57 Kilo: 1. Elif Ağar (Konya), 2. Gülzade Korkmaz (Balıkesir), 3. Deniz Yeşilyurt (Ordu), 3. Nilsu Kurucu (Sakarya).
63 Kilo: 1. Sinem Oruç (Konay), 2. Tuana Gülenay (Ankara), 3. Zehranur Kaya (Kocaeli), 3. Elif Kuşçu (Edirne).
70 Kilo: 1. Ecem Baysuğ (Samsun), 2. Hatice Koçyiğit (Ankara), 3. Şilan Ok (Kocaeli), 3. Kevser Dilbirliği (K.Maraş).
+70 Kilo: 1. Elif Başkut (Edirne), 2. Gülsüm Ağaç (Ordu), 3. Sema Mete (İzmir), 3. Hayrun Nisa Ardıç (Sıvas). 
 
Erkekler
50 Kilo: 1. Mehmet Şahin Ertem (Manisa), 2. Ahmet Dikici (Manisa), 3. Ramazan Yıldız (İzmir), 3. Tuncay Türkman (Ş.Urfa).
55 Kilo: 1. Berkay Aydın (Kocaeli), 2. Sefa Doğan (K.Maraş), 3. Fevzi Bilir (Adana), 3. Yusuf Can Uzun (Konya).
60 Kilo: 1. Abdülsamet Çakır (Kocaeli), 2. Abdülgani Yaman (Samsun), 3. Hilmi Mucık (Konya), 3. Ömer Faruk Turgutlu (Konya).
66 Kilo: 1. Abdullah Turgutlu (Konya), 2. Yücel Göker (Konya), 3. Yunus Yazgan (Kocaeli), 3. Bekir Taha Seymen (Kocaeli).
73 Kilo: 1. Hafız Çağrı Baydak (Kocaeli), 2. Onuralp Öztürk (Bursa), 3. İsmail Durbak (Manisa), 3. Erman Gürgen (Kocaeli).
81 Kilo: 1. Mertcab Kömpe (Samsun), 2. Abdullah İnci (Manisa), 3. Mehmet Pirantepe (Kocaeli), Gökberk Özdemir (Bayburt).
90 Kilo: 1. Mevlüt Öztaş (Konya), Fatih Dursun (Sakarya), Yakup Kara (Konya), Mikail Zaloğlu (Bilecik).
+90 Kilo: 1. Recep Ergin (Balıkesir), 2. Yusuf Kaan Ergin (Kocaeli), Mehmet Ali Akıncı (Denizli), 3. İbrahim Tataroğlu (Kocaeli).