Yelkende örnek destek

Yelken Federasyonu, uluslararası yarışlarda rakiplerinin yüzde 60´ını geride bırakan milli sporcuları destekleme kararı aldı.

Yelkende örnek destek
A+ A-

Yelkende sporculara şartlı destek
Yelkende örnek destek.Yelken Federasyonu, uluslararası yarışlarda rakiplerinin yüzde 60`ını geride bırakan milli sporcuları destekleme kararı aldı.Yelken Federasyonu Başkanı Ahmet Gençtürk, uluslararası yarışlarda istenilen başarıların yakalanabilmesi için bazı kararlar aldıklarını belirtti. Yönetim kurulunda yaşanan istifaların kendilerini hedeflerinden alıkoyamayacağını ifade eden Gençtürk, “Artık, şampiyonalarda rakiplerinin yüzde 60`ını geride bırakan milli sporcuları destekleyeceğiz. Başarı için bu kararı almamız şarttı” dedi.

“İlk hedefimiz Akdeniz Oyunları” diyen Gençtürk, bu doğrultuda çalışmalara devam ettiklerini ifade etti. Gençtürk, Milli Takım Teknik Kurulu`nu belirlediklerine değinerek, sözlerine şöyle sürdürdü:
“Oluşturduğumuz kurul, milli takımı seçecek. Yönetim kurulu da kamplardan yurt dışındaki yarışlara kadar sporcularımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak. Ancak tek bir kriter arayacağız. Artık, şampiyonalarda rakiplerinin yüzde 60`ını geride bırakan milli sporcuları destekleyeceğiz. Bu kritere ulaşamayan sporcular ise kendi imkanlarıyla ya da kulüplerinin, sponsorlarının desteğiyle bir sonraki yarışta mücadele edecek.”

Uluslararası yarış takviminde sırasıyla İspanya, Fransa, İtalya ve Hollanda`nın yer aldığını hatırlatan Gençtürk, “Sporcularımızın bu şampiyonalara daha iyi hazırlanabilmesi, işin ciddiyetini kavrayabilmesi ve en önemlisi başarı için bu kararı almamız şarttı” diye konuştu.

Yönetim kurulundaki istifalar

Gençtürk, yönetim kurulundan istifa eden üyelerle ise teknik kurulları belirleme konusunda fikir ayrılıklarına düştüklerini dile getirdi. İstifa eden üyelerle köprüleri tamamen atmadıklarına dikkati çeken Gençtürk, “Arkadaşlarla, çalışma prensiplerimizde ufak tefek sorunlar oldu. 4 ay boyunca canla başla çalıştılar. İlk defa bir federasyonda görev almışlardı. Dolayısıyla federasyonculuk tecrübeleri azdı. Ayrıca istifa eden üyelerin hepsi İzmir`den birbirini tanıyorlardı. Bu arkadaşlarımızla ilişkilerimizi tamamen koparmadık” ifadelerini kullandı.