Yakın tarihin en önemli maçı

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda 21 Ağustos Salı günü Spartak Moskova ile deplasmanda yapacakları maçta, sarı-lacivertli ekibin tarihindeki en önemli mücadelelerinden birine çıkacaklarını belirtti.

Yakın tarihin en önemli maçı
A+ A-

Kocaman'ın, Luzhniki Stadı'nda yapılan antrenman öncesi futbolcularıyla yaptığı toplantıdaki ifadeleri basın mensuplarıyla paylaşıldı.
Futbolcularına, Sanica Boru Elazığspor maçında alınan neticeyi unutmaları gerektiğini ifade eden Kocaman şunları kaydetti: “Fenerbahçe'nin yakın tarihindeki en önemli maçlarından birine çıkacağız. Normalde benim tarzım değil ama sahaya alışmak için iki gün önceden geldik. 3 Temmuz'dan itibaren, sezon hazırlıklarına başladığımızdan bu yana tüm antrenmanlarımız ve aradaki oynadığımız tüm maçlar bu maç içindi. İki ayaklı bir maç. İlk maçtan iyi bir skorla dönmemiz gerekiyor. Bütün konsantrasyonunuzu, aklınızı, kalbinizi bu maça vermenizi istiyorum. İyi, kaliteli bir takımız. Bunu burada göstereceğiz. Buna mecburuz ve bunu siz yapacaksınız. Size inanıyorum. Dün giden 2 puanı arayabiliriz ama artık o maçı tamamen kafanızdan silin. Kazanarak başlamak isterdik ama olmadı.”

Kocaman, basın mensuplarıyla bayramlaştıktan sonra sahanın durumuyla ilgili yöneltilen soru üzerine, Luzhniki Stadı'nın suni çim zemininin Türkiye'dekilerden farklı olduğunu belirterek, “Çok güzel. İlk intiba olumsuz görünmüyor” dedi.

Gökhan Gönül'ün durumunun iyi olduğunu ifade eden Kocaman, Hasan Ali Kaldırım'ın ise hafif sorunu olduğunu kaydetti.