Uysal,Yılmaz´ı ziyaret etti

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ve beraberindeki heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz´ı ziyaret ederek 30-31 Mart tarihlerinde Samsun´da yapılacak olan ve 40 ülkenin katılacağı Judo Grand Prix dünya şampiyonası hakkında bilgi verdiler.

Uysal,Yılmaz´ı ziyaret etti
A+ A-

JUDO FEDERASYONU BAŞKANI, YILMAZ’I ZİYARET ETTİ


 Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ve beraberindeki heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret ederek 30-31 Mart tarihlerinde Samsun’da yapılacak olan ve 40 ülkenin katılacağı Judo Grand Prix dünya şampiyonası hakkında bilgi verdiler.
4 yıl boyunca yapılacak olan Grand Prix’in ilk ayağının Samsun olduğunu belirten Uysal, “Oldukça önemli uluslararası bir organizasyon olan bu müsabakaların gerçekleşmesinde verdiği katkılar için sayın başkanımıza teşekkür etmek ve organizasyonla ilgili bazı bilgileri paylaşmak için buradayız. Umarım bu Grand Prix, Samsun’da yapılacak olan başka uluslararası organizasyonlar için de bir başlangıç olur” diye konuştu.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da konuklarına hitaben yaptığı konuşmada uluslararası spor organizasyonlarının yapıldığı kente büyük katkılar sağladığını ifade ederek, “Samsun son yıllarda Spor Bakanımızın da büyük destekleriyle spor altyapısına büyük yatırımlar yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bu yatırımlar sonunda birçok alanda olduğu gibi bir spor alanında da iddialı bir kent olmak istiyoruz. Birçok uluslararası spor organizasyonuna talip olarak da bu iddiamızı ortaya koymak istiyoruz. 7500 kişilik kapasitesi, mimarisi ve donanımı ile Samsun’un spor alt yapısına büyük katkı verecek olan ‘Yaşar Doğu Spor Salonu’nun böyle güzel ve önemli bir spor olayıyla Samsunluların hizmetine girmesi de bizim için çok anlamlı oldu. Bu nedenle başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç bey olmak üzere bu organizasyonda katkısı olan tüm kurum ve kişilere minnetlerimizi sunmak isterim” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, ziyaretin anısına Başkan Yılmaz’a bir çini tabak hediye ederek katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür etti.