Üsküdar Belediyesi Hentbolde Şampiyon

Hentbolda, Bayanlar Süper Ligi play-off final serisinin son maçında Üsküdar Belediyesi, normal süresi 28-28 berabere tamamlanan müsabakada İzmir Büyükşehir Belediyesi´ni 34-29 mağlup ederek, seride 2-1 öne geçti ve 2010-2011 sezonunun şampiyonu oldu.

Üsküdar Belediyesi Hentbolde Şampiyon
A+ A-

ŞAMPİYONUN ADI ÜSKÜDAR BELEDİYESİ
Hentbolde, Bayanlar Süper Ligi play-off final serisin son maçında normal süresi 28-28 berabere biten karşılaşmanın uzatma devresinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni 34-29 mağlup eden Üsküdar Belediyesi mutlu sona ulaştı ve sezonu şampiyon olarak tamamladı. İzmir Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmada Güneş 9 golle yıldızlaşırken, ev sahibi takımda ise Seda da 9 gol atma başarısı gösterdi. Maç sonrası kupasını alan Üsküdar Belediyesi sporcuları büyük sevinç yaşadı.
 
 
Hentbolda, Bayanlar Süper Ligi play-off final serisinin son maçında Üsküdar Belediyesi, normal süresi 28-28 berabere tamamlanan müsabakada İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni 34-29 mağlup ederek, seride 2-1 öne geçti ve 2010-2011 sezonunun şampiyonu oldu.
Karşılaşmanın başında Betül'ün golleriyle 4-2 üstünlük yakalayan rakibi karşısında Gonca ile etkili olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10. dakikayı 5-4 önde geçti. Ev sahibi karşısında toparlanan ve 10-8 üstünlük kuran Üsküdar Belediyesi, Çağla ve Esra Yumer'in golleriyle ilk yarıyı 16-14 önde tamamladı.
İkinci yarının başında üstünlüğünü koruyan ve 40. dakikaya 19-16 önde giren Üsküdar Belediyesi karşısında toparlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 49. dakika içinde 22-21 öne geçmeyi başardı. Yasemin Şahin'in etkili oyunuyla 25-22 üstünlük kuran ev sahibi ekip, son 5 dakikaya da 27-25 önde girdi.
Son 2 dakikaya Seda'nın golüyle 28-26 üstün giren İzmir Büyükşehir Belediyesi, son 30 saniyeye de 28-27 önde girmesine rağmen, son hücumdan Gonca ile yararlanamadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi karşısında 10 saniye kala hücuma çıkan Üsküdar Belediyesi, kazandığı 7 metre atışıyla Güneş'le beraberliği yakaladı: 28-28.
Eksik oynayan rakibine karşı uzatma bölümüne etkili başlayan Üsküdar Belediyesi, rakibine gol şansı tanımadığı ilk uzatma bölümünü 31-28 önde tamamladı. İkinci uzatmada da üstünlüğünü koruyan Üsküdar Belediyesi, karşılaşmadan 34-29 galibiyetle ayrıldı.
Bu sonuçla play-off serisinde 2-1 üstünlük kuran Üsküdar Belediyesi, 2010-2011 sezonunun şampiyonu oldu.
Serinin İstanbul'da oynanan ilk maçı 26-25 Üsküdar Belediyesi kazanırken, İzmir'de oynanan ve normal süresi 29-29 berabere biten ikinci karşılaşmayı ise İzmir Büyükşehir Belediyesi 34-32 galip tamamlamıştı.

 
KUPAYI ALDILAR 
 
 
 
Kültürpark Celal Atik Spor Salonu'nda oynanan müsabakada rakibini mağlup ederek, sezonu şampiyon tamamlayan Üsküdar Belediyesi sporcuları, karşılaşmanın bitiş düdüğünden sonra büyük sevinç yaşadı.
''Durmak yok, kupalara devam'' yazılı tişörtler giyen Üsküdar Belediyesi hentbolcuları, kupalarını Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu'ndan aldı.
Sezonu ikinci sırada tamamlayan ve karşılaşmanın ardından büyük üzüntü yaşayan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ikincilik kupası, Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Arslan tarafından verildi.

EYÜPOĞLU’NDAN TEBRİK 

Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu, Bayanlar Hentbol Süper Ligi'nde şampiyon olan Üsküdar Belediyesi'ni tebrik etti.
Final serisinde Üsküdar Belediyesi'nin galip geldiğine işaret eden Eyüboğlu, ''Uzatmalara gidilen maçta mutlu sona ulaşan Üsküdar Belediyesi'ni tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Bu sezon uygulanan play-off sistemi de gayet güzel oldu. Olumlu tepkiler aldık'' dedi.

ŞAMPİYONLUK 7 YIL SONRA GELDİ

Sezonu şampiyon tamamlayan Üsküdar Belediyesi'nin antrenörü Kadir Ayar da en son 2004 yılında aynı teknik ekip ve oyuncularla şampiyonluk yaşadıklarını belirterek, 'Son 3 yıldır Türkiye Kupası'nı almamıza rağmen, şampiyonluğu son saniyelerde kaptırıyorduk. Bu sene, İzmir Büyükşehir Belediyesi karşısında son saniyelerde maçı uzatmaya götürüp, mutlu sona ulaştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Omuz omuza vererek, mutlu sona ulaştık'' diye konuştu.