Undertaker Milli Takım´da

Enes Kanter, A Milli Takım´da ne zaman forma giyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Undertaker Milli Takım´da
A+ A-

"MİLLİ TAKIMA KATILACAĞIM"
Enes Kanter'den merakla beklenen cevap... Basketboldaki gururumuz Enes Kanter, A Milli Takım'da ne zaman forma giyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu...
Basketboldaki gururumuz Enes Kanter, A Milli Takım'da ne zaman forma giyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.
2011 draftında Utah Jazz tarafından ilk tur üçüncü sıradan seçilen Milli oyuncu Enes Kanter, basın mensuplarıyla bir araya geldi.
İlk olarak Utah Jazz organizasyonunda sıkı çalışmak istediğini söyleyen Enes Kanter, "Takımımın daha iyi olması için çalışacağım. Daha fazla enerji getirmek ve daha sert bir ekip olması için gayret göstereceğim. Gerçekten bu takımın birlikte oynadığı oyuna saygı duyuyorum. Ben bu yetenekli ekibin bir parçası olmak için heyecanlıyım." dedi.

"UNDERKANTER"

Kendisine takılan "Undertaker" lakabıyla ilgili olarak yöneltilen soruya Enes Kanter, "Amerikan güreşinde benim favori karakterim Undertaker. Ayrıca beni Kentucky'de arkadaşlarım Underkanter olarak çağırıyorlardı. Böylelikle benim lakabım bu şekilde kaldı." diye konuştu.

Her zaman için kendisinden yaşça büyük oyuncularla oynadığını ve bunun kendisinin mücadele gücünü arttırdığını da kaydeden Enes, "Açıkçası bu biraz zor oldu. Çünkü kimse sizin genç olmanızla ilgilenmiyor ve mücadelesini gösteriyordu. Sizin tek yapmanız gereken buna alışmaktı." açıklamasında bulundu.

"MİLLİ TAKIM'A KATILACAĞIM"

NBA'de kapıda bulunan lokavt ile ilgili de değerlendirmede bulunan Milli oyuncu, "Ailem Türkiye'de bulunuyor. Açıkçası onları özledim. Belki bir yıl belki de daha uzun bir süre onları göremeyeceğim. NBA'de lokavt olması durumunda Türkiye'ye döneceğim ve Milli Takım'a katılacağım. Hem form tutmak hem de Avrupa Şampiyonası'nda iyi oyunculara karşı oynamak istiyorum. Nowitzki ve Gasol kardeşlere karşı oynamak ve kendimi NBA'e hazır duruma getirmeyi hedefliyorum." dedi.

Son olarak Utah şehri ile ilgili değerlendirmede bulunan Enes, "Şehir ve kent Türkiye'nin doğu tarafına benziyor. Ben de doğu tarafında büyüdüm. Orada da kar, dağların üzerinde her zaman duruyor. Burada da benzer bir durum var. Her şeyden önemlisi şehir gerçekten temiz ve insanlar da çok iyiler. Kendimi evde gibi hissediyorum." ifadesini kullandı.