Türkoğlu Basketbol Okulları

Hidayet Türkoğlu´nun kurduğu okulda 6-16 yaş arası kız-erkek sporculara öğretim dönemlerinde hafta sonu, yaz tatillerinde ise hafta içi basketbol, yüzme, tenis, jimnastik, voleybol ve masa tenisi branşlarında hizmet verilecek.

Türkoğlu Basketbol Okulları
A+ A-

 
 

HİDAYET TÜRKOĞLU: ABİSİ OLARAK ENES'İN HER ZAMAN DESTEKÇİSİ OLACAĞIM 
 

 
 
  NİYAZİ KURT- MURAT KARADAĞ İSTANBUL (İHA) - Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) Orlando Magic formasıyla Türkiye'yi başarıyla temsil eden Hidayet Türkoğlu, yıldız sporcular yetiştirmek için Ataşehir Şerifali'de basketbol ve spor okulu açtı.
            Hidayet Türkoğlu'nun kurduğu okulda 6-16 yaş arası kız-erkek sporculara öğretim dönemlerinde hafta sonu, yaz tatillerinde ise hafta içi basketbol, yüzme, tenis, jimnastik, voleybol ve masa tenisi branşlarında hizmet verilecek. Milli basketbolcu Sporcu Hidayet Türkoğlu ve Sporcu Performansı Uzmanı Muratcan Üner ile birlikte kurulan Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları (HTBO), bu yaz 4'ü İstanbul, 1'i Ankara olmak üzere 5 yerde hizmet verecek.              
            İstanbul'da APC Ataşehir, Başakşehir, Florya Burç Kolejleri, Ankara Sports International ve Pendik Aydos Life Club'ta hizmet verecek okullarda geleceğin yıldız basketbolcularının ve sporcuların yetiştirilmesi hedefleniyor.
           Böyle bir tesisin açılışını yapmaktan mutlu olduğunu söyleyen Türkoğlu, "Bu tesisin açılmasında bize önemli destekler veren Ümraniye Belediyesi'ne teşekkür ederiz. Bu tür tesislerin açılması Türk Sporunun gelişmesi için önemli bir yer tutmaktadır, bu tesis genç sporcuların hizmetine sunularak onların gelişimine katkı sağlayacaktır" dedi.
           New Jersey'de gerçekleştirilen 2011 NBA draftında 3. sıradan Utah Jazz tarafından seçilen Enes Kanter'in başarısını da değerlendiren Türkoğlu, "Türk basketbol tarihinin en başarılı konumuna yükselen Enes'e başarılar dilerim. Elde etmiş olduğu bu başarıyla başarılı bir oyuncu olduğunu gösterdi. Bir abisi olarak her zaman destekçisi olacağım. Mehmet'le de aynı takımda başarılı olacağına inanıyorum" dedi.
 .