Türk ve Dünya Gençleri Ata´nın huzurunda…

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı"nı da içine alan ´´Gençlik Haftası´´ etkinlikleri, dünya gençlerinin Anıtkabir ziyareti ile Ankara´da başladı.Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, 70 ülke ve Türkiye´nin 81 ilinden gelen gençler, ülke ve yörelerine özgü kıyafetleriyle Aslanlı Yol´dan yürüyerek, Anıtkabir´e geldi.

Türk ve Dünya Gençleri Ata´nın huzurunda…
A+ A-

GENÇLER ATA'NIN HUZURUNDA
"19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı"nı da içine alan ''Gençlik Haftası'' etkinlikleri, dünya gençlerinin Anıtkabir ziyareti ile Ankara'da başladı.Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, 70 ülke ve Türkiye'nin 81 ilinden gelen gençler, ülke ve yörelerine özgü kıyafetleriyle Aslanlı Yol'dan yürüyerek, Anıtkabir'e geldi.
 
 
 
Türk ve Dünya Gençleri Ata’nın huzurunda…
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen ve 70 ülke ve Türkiye’nin 81 ilinden gelen gençler, Anıtkabir’e çıktı…
Atatürk'ün kabrine çelenk bırakılması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül  Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Akgül, deftere şunları yazdı:
 
"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk,
Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi emanet ettiğiniz gençliğimizi temsilen her ilden ve KKTC'den gelen gençlerle huzurunuzdayız. En kıymetli Emanetiniz olan Türk İstiklal ve Cumhuriyeti, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk gençliğinin elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesilden nesile devredilecektir.
Bu aziz vatan toprakları üzerinde yetişen azimli ve inançlı Türk gençliği, dökülen temiz kanların ve Cumhuriyet devrimlerimizin aydın ürünleridir. Vatanın ve milletin selameti için her zorluğa iman dolu göğsümüzü germek gerçek amacımız olacaktır.
Türk Gençliği her zaman her yerde ve her durumda sizin ilkelerinizden ayrılmayacağına, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğine şeref sözü veriyor ve kendilerini büyük Türk ulusuna adıyor.
Huzur içinde uyu Yüce Atam"
 
 
Etkinlikler kapsamında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıkan gençler daha sonra Anıtkabir önünde toplu fotoğraf çekildiler.