TSYD´den Kotil´e ödül

Türk Hava Yolları´nın son dönemde spor alanında sponsorluk yönünde yaptığı dünya çapındaki atılım nedeniyle TSYD Yönetim Kurulu özel ödül verilmesini kararlaştırdı.

TSYD´den Kotil´e ödül
A+ A-

Türk sporuna yaptığı hizmetten dolayı ödül verildi Türkiye Spor Yazarları Derneği Yönetim Kurulu, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'i ziyaret ederek ödülünü verdi.
     TürkHava Yolları'nın son dönemde spor alanında sponsorluk yönünde yaptığı dünya çapındaki atılım nedeniyle TSYD Yönetim Kurulu özel ödül verilmesini kararlaştırdı.
Ödülün verilmesi için Kotil'in daveti üzerine THY'de öğle yemeğinde biraraya gelindi.TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer, THY'nin çalışmalarını takdirle izlediklerini belirterek, "Artık sadece yurtiçindeki arkadaşlarımız değil AIPS bünyesindeki değişik ülkelerin spor gazetecileri de seyahatlerinde Türk HavaYolları'nı tercih ediyorlar. Bu da bizim için bir iftihar vesilesi oluyor" dedi.
          THY Genel Müdürü Temel Kotil, çalışmalar hakkında bilgi verirken THY'nin sonyıllarda önemli bir sıçrama gösterdiğini ancak halen yapılacak çok iş olduğunu söyledi. Marka tanıtımının uzun yıllara dayalı bir çaba olduğunu belirten Kotil, bu yolda henüz ilk adımların atılmış olduğunu belirtti. 
          Özellikle Barcelona ile yaptıkları sponsorluk anlaşmasının beklentilerin daha üzerinde yararını gördüklerini belirten Kotil, sonrakilerin de aynı özelliği gösterdiğini ve bu kapsamdaki çalışmaları artırarak sürdürme amacında olduklarını söyledi.
          THY'nin geçmişteki bürokratik yapısından kurtulup daha enerjik hareket ettiğini belirten Kotil, son olarak Sivasspor maçına gitmek isteyen Fenerbahçelilerin talepleri üzerine çok sayıda uçağın bu kente gittiğini anlattı. Kotil, bu konudaki anlayışlarını "Müşteri varsa aya bile gideriz" diye yorumladı. 
         TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer, spor gazetecilerinin işlerini kolaylaştıracak bazı düzenlemeler yapılması konusundaki dileklerini iletirken THY Genel müdürü Temel Kotil, "Spor gazetecileri bizim sürekli müşterimiz sayılır.Dolayısıyla onların işlerini kolaylaştıracak düzenlemeleri mutlaka yapmak isteriz" dedi.