Spora Dair Projeler Yarışması

Spor Toto Teşkilat Başkanlığınca ´´Spora dair senin de bir projen olsun´´ konulu bir yarışma düzenlendi. Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türk sporunun doğal sponsoru Spor Toto Teşkilat Başkanlığının yine dev bir projeye imza attığını belirtti.

Spora Dair Projeler Yarışması
A+ A-

SPOR TOTO, SPORUN YANINDA
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığınca “Spora Dair Projeler Yarışması” ile ilgili olarak bilgi veren Bekir Yunus Uçar, temel amaçlarının sporcuyu korumak, sporu geliştirmek, yaygınlaştırmak ve yarınlara taşımak olduğunu söyledi. Uçar, “Biz teşkilat olarak herkesi şu çağrıyı yapıyoruz. Gelin sporun geleceğini beraber değiştirelim, geliştirelim ve yarınlar için güzel projelere birlikte imza atalım” dedi.
     Spor Toto Teşkilat Başkanlığınca ''Spora dair senin de bir projen olsun'' konulu bir yarışma düzenlendi. Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türk sporunun doğal sponsoru Spor Toto Teşkilat Başkanlığının yine dev bir projeye imza attığını belirtti.
 
YARINLARA YATIRIM

Teşkilat, Spor Toto, Spora Dair Projeler Yarışması ile sporun geleceğine ışık tutacak, daha da güçlendirecek ve ivme kazandıracak projeleri beklediklerini bildiren Uçar, şöyle devam etti:
''Bilindiği gibi kişiyi, fiziksel, psikolojik ve sosyal yönden geliştiren, değiştiren ve bütünlük kazandıran en önemli unsur spordur. Bu yüzden, Teşkilat olarak temel amacımız sporcuyu korumak, sporu geliştirmek, yaygınlaştırmak ve yarınlara taşımaktır. Aynı amaca taşıyan herkesi, Türk sporu için yapacakları konusunda düşüncelerini proje haline getirip, sporun geleceğini beraber değiştirmeye davet ediyorum.''
Katılımcıların, yarışma ile ilgili tüm detayları, www.sportoto.gov.tr web adresinde bulunan Spor Toto Spora Dair Projeler linkinden ulaşabileceğini de vurgulayan Uçar, bu yarışmadaki konu ve amaçları ise şu şekilde sıraladı:
''Sporu tanıtmak ve sevdirmek. Sporu tabana yaymak, küçük yaş gruplarını spora çekmek ve devamlılığını sağlamak. Gençleri ve çocukları spora özendirmek, yönlendirmek ve spor bilincini oluşturmak. Sporda eğitimin sürekliliğini sağlamak, fair-play ruhunu aşılamak ve sporu bir yaşam biçimi algısına dönüştürmek. Sporun meslek olarak görülmesini sağlamak. Kulüpleşmeyi sağlamak, Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda madalya kazanmak, spora kaynak bulmak. Sporda, sponsorluk hizmetini yaygınlaştırmak, Sportif alanlara seyirciyi çekmek, Sporun herkes tarafından yapılabilirliliğini göstermek. Sporda yaş sınırını ortadan kaldırmak, kitle sporu haline dönüştürmek. Her branşta mevcut sporcu sayısını arttırmak.''
Uçar, yarışmaya ilişkin katılım Koşulları hakkında, ''Proje, spora yeni bir boyut kazandırmak isteyen herkese açıktır. Türkiye'ye ve Türk sporuna dair olmalıdır. Uygulanabilir olmalıdır. Kapsamı geniş olmalıdır ve geçerli ve güvenilir olmalıdır'' dedi.
Spor Toto Teşkilat Başkanı Uçar, ''Spora dair seninde bir Projen olsun'' konulu yarışma için son başvuru tarihinin 2 Eylül 2011 olduğunu, sonuçların ise 3 Ekim'de açıklanacağını kaydetti.