Rüştü Reçber Barcelona´da

Beşiktaş´la yollarını ayıran Rüştü Reçber, Barcelona´ya gitti. Tecrübeli file bekçisi, bizzat başkan Sandro Rosell´in davetlisi olarak, kulübün kurucusu Joan Gamper adına düzenlenen ve bu yıl 47.´ si yapılan Joan Gamper Yıldızlar Turnuvası için Barcelona´ya davet edildi.

Rüştü Reçber Barcelona´da
A+ A-

 
 
Ailesiyle birlikte Barcelona'ya giden tecrübeli file bekçisi, Pazartesi günü, akşamüstü başlayacak, ve 7 saat sürecek Turnuva öncesi, başkan Rosell'den ödül alacak. Ödül törenine, Rüştü'yle birlikte, Ronaldinho gibi Barça'nın eski yıldızlarının katılacağı öğrenildi.

"BARÇA'NIN KAPISI BANA HER ZAMAN AÇIK"

Rüştü, konuyla ilgili olarak Radyospor'dan Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada ''Başkan Rosell'in davetiyle buraya geldim. Joan Gamper Yıldızlar Turnuvası öncesi ödül alacağım. Çok mutluyum. Rosell, benim Barça'ya transferim için İstanbul'a gelmişti. O zaman başkan değil, yöneticiydi. Kendisi benim için çok önemli. Barça'nın kapısının bana her zaman açık olduğunu söyledi. Pazartesi günü Joan Gamper Turnuvası öncesi ödül alacağım. Sanırım Ronaldinho da burada olacak. Benim için büyük bir onur ve mutluluk vesilesi. Çok mutluyum'' dedi.

ABD VE AVRUPA'DAN TEKLİF VAR, BAYRAMDAN SONRA KARARIMI VERECEĞİM

Rüştü, Barça'nın kapısının kendisine her zaman açık olduğunu belirterek, ''Eğer futbolu bırakmaya karar verirsem elbetteki Barça'da çalışmak benim için en önemli şeçenek. Başkan Rosell bana klubün kapısının her zaman açık olduğunu söyledi. Ancak ben futbola devam etmek istiyorum. Yine de Barça'da çalışmak fikrini bugün yarın Rosell'le bir kez daha konuşacağız. ABD'den ciddi bir teklif var, Avrupa'dan da var. Görüşüyoruz. Henüz karar vermedim. Bayramda Barcelona'dayım, sonrasında İstanbul'a döneceğim ve futbola devam edip etmemek konusunda kararımı vereceğim'' diye konuştu.