Resmi müracaat yapmadık

KKTC Futbol Takımı olan Lefke Türk Spor Kulübü´nün Rum Futbol Federasyonu KOP´a üyelik için müracaat yaptığı şeklinde yayınlanan haberlere karşılık

Resmi  müracaat yapmadık
A+ A-

Bir penaltı ortalığı karıştırdı!

 

 

İHA ÖZEL- Bazı medya organlarında KKTC Futbol Takımı olan Lefke Türk Spor Kulübü’nün Rum Futbol Federasyonu KOP’a üyelik için müracaat yaptığı şeklinde yayınlanan haberlere karşılık, kulüp başkanı Yıltaç Mükellef İHA’ya yaptığı özel açıklamada bu iddiaların doğru olmadığını ve KOP’la sadece görüştüklerini söyledi.


Yıltaç Mükellef kendilerine verilen cezanın kaldırılması ve Federasyon Kupası’nın iade edilmesi konusunda Kıbrıs Türk Futbol Federasyonundan taleplerinin bulunduğunu ancak bunların gerçekleşmemesi halinde protesto edeceklerini daha önce belirttiklerini ve bu nedenle KOP’tan bir randevu alarak görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.
 
Mükellef, KOP’un kendi tüzüğünü İngilizceye çevirip kendilerine ilettikten sonra kurul toplantısıyla bunu tekrar değerlendirip gerekirse müracaatlarını yapacaklarını söyledi.
 
Mükellef, medyada yer alan KOP’a üye oldular haberlerin gerçek dışı olduğunu vurgulayarak “Biz resmi bir müracaat yapmadık ama bu yapmayacağımız anlamına da gelmez” dedi.
 
Mükellef 1944 yılında kurulmasıyla birlikte KOP’a zaten üyeliklerinin bulunduğunu da belirterek, eğer üye olursak Lefke Türk Spor Klubü ismi altında kalacaklarını da ifade etti.
 
20 Nisan tarihinde Çetinkaya Spor Kulübü ile Lefke Türk Spor Kulübü arasında oynanan KKTC Kupası final maçının 90+5’inci dakikasında hakemin Lefke Türk Spor Kulübü’nün aleyhine verdiği penaltı sonrasında çıkan olaylar sonucu maçın 3-0 hükmen Çetinkaya’nın galibiyeti ve Lefke’ye de 10 maç saha kapatma ve 13 bin lira para cezası vermişti. Lefke’nin cezanın düşürülmesi için yaptığı itirazlar sonucundaysa ceza daha da artarak 13 maç saha kapatma ile 26 bin lira para cezasına çıkmıştı. www.iha.com.tr