Red Bull Illume’de Hazal Nehir’e büyük ödül

Dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğraf yarışması olan Red Bull Illume’de Hazal Nehir ve Red Bull fotoğrafçısı Nuri Yılmazer`in projesi olan `Hazal Nehir’in Hayalindeki Parkur`, hem genel klasmanda hem de homework kategorilerinde birinci oldu

 Red Bull Illume’de Hazal Nehir’e büyük ödül
A+ A-

Dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğraf yarışması olan Red Bull Illume’de Hazal Nehir ve Red Bull fotoğrafçısı Nuri Yılmazer`in projesi olan `Hazal Nehir’in Hayalindeki Parkur`, hem genel klasmanda hem de homework kategorilerinde birinci oldu.
Dünyanın en önemli fotoğraf yarışmalarından biri olarak gösterilen Red Bull Illume`da 2020 yılının şampiyonları belli oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen binlerce fotoğrafın, videonun ve instagram hikayesinin yarıştığı mücadelede jüri, katılımcıları 5 kategoride değerlendirdi.
Homework, Throwback, Unseen, Storytale ve Instagram hikayesi kategorilerindeki yarışmada Red Bull sporcusu Hazal Nehir ve Red Bull fotoğrafçısı Nuri Yılmazer`ın projesi Hazar Nehir`in Hayalindeki Parkur, iki dalda mutlu sona ulaştı. Homework kategorisinde yarışmaya katılan Hazal Nehir`in Hayalindeki Parkur, hem bu kategorinin video bölümünde hem de genel klasmanda aynı bölümde birinciliği elde etti.
Birinciliğe ulaşan videoda, Türkiye`nin ilk kadın parkur sporcusu olan Hazal Nehir, kartondan kopyasıyla evinde parkur yapıyordu. Nuri Yılmazer`in çekimlerini stop motion tekniği ile gerçekleştirdiği ve toplamda 1026 tane karton Hazal Nehir kopyasının kullanıldığı videonun çekimleri 6 gün sürmüştü.