Pegasus, Yelken´e Sponsor

Pegasus, Türkiye Windsur Ligi´ne adını verdi Pegasus Hava Yolları, Türkiye Yelken Federasyonu ile bu yıl dünyada ve Türkiye´de ilk kez gerçekleşecek Türkiye Windsurf Ligi´ne sponsor olarak adını verdi.

Pegasus, Yelken´e Sponsor
A+ A-

YELKEN’E SPONSOR
Pegasus, Türkiye Windsur Ligi’ne adını verdi Pegasus Hava Yolları, Türkiye Yelken Federasyonu ile bu yıl dünyada ve Türkiye'de ilk kez gerçekleşecek Türkiye Windsurf Ligi'ne sponsor olarak adını verdi.
 
 
          Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl kurulan, 7 il ve 16 farklı kulübü temsilen 89 erkek ile 18 kadın ulusal sporcunun yarışacağı organizasyonun, Pegasus Windsurf Ligi olarak anılacağı duyurulurken, sponsorluk anlaşması Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı İmre ile Pegasus Pava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat arasında imzalandı.
Nazlı İmre, yelken sporunun gelişimi, geniş kitlelere ulaşması için birçok yatırım ve çalışma içerisinde olduklarını belirterek, şunları kaydetti:
''Bu yıl ilk defa uygulamaya koyacağımız Windsurf Ligi ile amacımız hem kamuoyunda hem de medyada sörf sporunun daha iyi algılanmasını ve geniş kitlelerce kolayca takip edilmesini sağlamak. Dünyada ve Türkiye'de ilk kez uygulamaya konulacak olan lig formatı ile Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerini dolaşan 5 ayaklı bir format oluşturduk. Lig sonunda, windsurf slalom kategorisinde Türkiye şampiyonları belirlenecek. Pegasus Hava Yolları'nın sörf sporuna verdiği desteği Windsurf Türkiye Ligi ile devam ettirmesi son derece sevindirici. Uzun yıllar sürecek bir işbirliği olmasını diliyor, tüm yelken ve spor camiasına uğurlu olsun diyorum.''
Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat da, spor alanında dünyada bir ilke imza atmaktan büyük gurur duyduklarını belirterek, ''5 yıldır Dünya Kupası bazında sponsorluk desteği verdiğimiz windsurf liginin kuruluşu, bizim için yeni bir değişim sürecine öncülük etme imkanını doğurdu. Bugün attığımız imza ile sadece Türkiyede değil, dünyada ilk kez windsurf liginin kurulmasına öncülük etmiş oluyoruz. Pegasus Windsurf Ligi'nin tüm spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum'' diye konuştu.
LİG PROGRAMI
Toplam 5 ayaktan oluşacak Pegasus Windsurf Ligi'nde ilk yarış 27 Mayıs'ta gerçekleşecek.
Erkek, bayan, genç erkek, genç bayan ve master erkek sınıflarında Türkiye şampiyonlarının belirleneceği ligin programı şöyle:
27–29 Mayıs: İzmir Alaçatı
1–3 Temmuz: Muğla Datça
15–17 Temmuz: Çanakkale Gökçeada
19–21 Ağustos: Edirne Erikli
9–11 Eylül: Zonguldak Karadeniz Ereğlisi