Osmaniye´ye spor salonu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan Osmaniye´de Tosyalı Çok Amaçlı Spor Salonu´nun temel atma törenine katıldı.

Osmaniye´ye spor salonu
A+ A-

OSMANİYE'DE TEMEL ATILDI
Osmaniye'ye çok amaçlı spor salonu...

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan Osmaniye’de Tosyalı Çok Amaçlı Spor Salonu’nun temel atma törenine katıldı.


Törende konuşma yapan Bakan Kılıç, Türkiye’yi bulunduğu noktadan çok daha ileriye götürmeyi hedeflediklerini belirterek, “Memleketi bulunduğu noktadan çok daha büyük hedeflere taşımak üzere adeta Atatürk'ün 'Muasır medeniyet' hedefini yakalamak ve aşmak üzere el birliği yapıyoruz. Bu gün temelini atacağımız sadece spor salonu değil, 4 antrenman salonunu bünyesinde barındıran önemli bir eserdir. Osmaniye'de ve Kadirli'de gençlik merkezini yatırım programına dahil ettik. Buna benzer birçok çeşitli tesisi şehre kazandırıyoruz. Hamdolsun, Devletimiz sağlam temeller üzerinde kuvvetli bir geleceği inşa ediyor. Ne mutlu bize ki nüfusumuzun yüzde 51'i 29 yaşının altında. O yüzden spora yapılan yatırımlar, gençliğe yapılan yatırımlar, eğitime yapılan yatırımlar, hiç şüpheniz olmasın ki Türkiye'nin ve Türk milletinin geleceğine yapılan yatırımlardır. Yarım kalan bir devlet yapısı, devlete duyulan güveni sarsar. Biz bunu arzu etmiyoruz” dedi.


Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ise "Hayırsever Tosyalı Holding'in yatırımları dahil Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 40 milyon Liralık yatırımı ile ilimiz, modern ve ihtiyaç duyulan tesislere kavuşacak. İnanıyorum ki; bu yapılan tesislerde bir çok spor dalında büyük başarılar elde edilecektir" dedi.


Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı da, “Şu anda temelini atacağımız spor salonu özel proje olarak tasarlandı. 18 ayda tamamlayacağımız bir spor kompleksi 7 bin 10 metrekare üzerinde inşa edilecektir. Binanın oturma alanı ise 3 bin 500 metrekare olacaktır” diye konuştu.


Konuşmaların ardından Tosyalı Holding tarafından yaptırılan Tosyalı Çok Amaçlı Spor Salonu'nun temeli Bakan Suat Kılıç, Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Milletvekilleri Suat Önal, Durdu Mehmet Kastal, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve diğer protokol üyeleri ile birlikte atıldı.