Offshore yarışlarında,Murat Leki-Hamdi Kitapçı lider

İstanbul Offshore Kulübü tarafından düzenlenen Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası´nda sezonun ilk yarışını Murat Leki-Hamdi Kitapçı´dan oluşan "Beşiktaş" teknesi kazandı.Beşiktaş karadaki kupa sevincine denizdeki çifte kupayı da ekleyerek haftaya damgasını vurdu.

Offshore yarışlarında,Murat Leki-Hamdi Kitapçı lider
A+ A-

BEŞİKTAŞ’TAN ÇİFTE ZAFER
Haliç’teki Offshore yarışlarında iki kupa kazandı İstanbul Offshore Kulübü tarafından organize edilen “ Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası- Fatih Belediye Başkanlığı Grand Prix”i bugün ikinci yarışın koşulmasıyla tamamlandı.
Haliç’te hafta sonu yapılan Offshore yarışları tamamlandı…
Beşiktaş karadaki kupa sevincine denizdeki çifte kupayı da ekleyerek haftaya damgasını vurdu. Arkasında ise ezeli rakiplerinden GS teknesi ile yarışan Joseph – Berna Muhlbauer ikilisi ikincilik podyumunda  yer alırken, dün yarışa erken veda eden WD40 teknesi Kerem Zorlu-Boğaç Hürzat’tan oluşan ekip,  üçüncülük kupasını kazanan takım oldu.
Şampiyonada 10 tekne start aldı. İtalyan, Alman, İspanyol ve Amerikalı pilotların da mücadeleye ortak olduğu yarışmanın sabah gerçekleşen sıralama turlarında, dünkü birinciliğin ardından Beşiktaş teknesi (Murat Leki-Hamdi Kitapçı) 02.04.985’lik zamanlarıyla yine liderliği kimseye kaptırmazken, Kerim Zorlu-Cengiz Cennetoğlu’nda oluşan YKM Sport’ta (02.05,390)ikincilik ünvanını korudu. Sıralama turlarının üçüncü teknesi ise dün bir talihsizlik yaşayarak yarışa veda eden WD40 ile yarışan Kerem Zorlu-Boğaç Hürzat (02.05,953) ikilisi oldu.
İlk günün kupasının ve sabahki sıralama turlarının birincisi olan Murat Leki-Hamdi Kitapçı’dan oluşan Beşiktaş ekibi 43.17,796’lık zamanlarıyla ikinci kupayı da evlerine götürürken, Joseph – Berna Muhlbauer ‘dan oluşan GSYİAD-GS teknesi 44.26,906’lık zamanlarıyla ikincilik kupasını, Kerem Zorlu-Boğaç Hürzat’tan oluşan WD40 (44.32,687) ise üçüncülük kupasının sahibi oldu.
Franke, Miele, Lenore Yacht, Angel Yacht genel klasmanda dereceyi girerlerken, Stihl, Olympique Marseille YKM Sport, Viking yarışa teknik problemler nedeniyle veda eden isimler oldular.
Dünyada karbon izini suda silen ilk ve tek şampiyona ünvanını  da ilkler hanesine ekleyen İstanbul Offshore Kulübü, Işıklar Holding A.Ş ana sponsorluğunda, Architon, Tırsan Lojistik(TLS), AnadoluJet, SIF-JCB, Nous ve Ravelli’nin destekleri, CMS Medya, Number 1, Powerboats&Yachts, Auto Guide, Home Cinema ve resmi yayıncıları Show TV- SkyTürk ile 2011 sezonuna devam ediyor.
bjkofffot1.jpg