Almanya'nın Frankfurt şehrinde yapılan Veteranlar Dünya Judo Şampiyonası'nda milli sporcumuz Mustafa BALCI (M6 -81 kg) üçüncülük maçında Alman Thomas JANOCHA'yı Ippon ile yenerek ülkemize bronz madalya kazandırdı.
Adelheid Brunner Spor Salonu'nda yapılan şampiyonanın ilk günü mindere çıkan veteran erkek takımı sporcumuz Mustafa BALCI (M6 -81 kg), ilk turda Rus Kazbek MAKOEV'i ve ikinci turda da Amerika'lı Dave LOYTS'u Waza-ari ile yenmesine rağmen yarı finalde Alman Manfred ZOLLNER'e Ippon ile mağlup oldu.
Üçüncülük maçında karşılaştığı Alman sporcu Thomas JANOCHA'yı Ippon ile yenen BALCI, bronz madalyanın sahibi oldu.
İlk gün madalya nücadelesi veren sporcularımızdan Hasan İMAMOĞLU (M6 -66 kg) ve Osman KURT ( M6 -81 kg) rakiplerine yenilerek ancak yedinci sırada yer alabildiler.
Müsabaka Sonuçları (16 Haziran 2011 Perşembe) :
Erkekler (M6:55 yaş üstü/M7:55-64 yaş arası):
M6 -60 kg:
1. Andrejs Gevla, LAT 2. Oleg Apolinskiy, RUS 3. Marco Ghiringhelli, ITA 3. Sandy North, USA 5. Constantin Brinza, MDA 5. Sergio Honda, BRA 7. Pietro Manca, ITA 7. Vitalii Sorokin, RUS
M6 -66 kg:
1. Oleg Vysokos, RUS 2. Nikolay Vorobyev, RUS 3. Henri Ginouves, FRA 3. Aladar Nagy, HUN 5. Winfried Horn, GER 5. Andrey Liberman, RUS 7. Hasan Imamoglu, TUR 7. Bernd Levien, GER
M6 -73 kg:
1. Nikolai Styrov, RUS 2. Salvatore Napolitano, ITA 3. Yves Frangioni, FRA 3. Elio Paparello, ITA 5. Vladimir Korzhukov, RUS 5. Joel Queneau, FRA 7. Bo Borg, SWE 7. Jean-Luc Moreau, FRA
M6 -81 kg:
1. Anatolii Guliaev, RUS 2. Manfred Zöllner, GER 3. Mustafa Blaci, TUR 3. Kazbek Makoev, RUS 5. Thomas Janocha, GER 5. Toshihiko Otsuka, JPN 7. Pasquale Cinquegrana, ITA 7. Osman Kurt, TUR
M6 -90 kg:
1. Johnston Teimoc, USA 2. Mikhail Ilinich, RUS 3. Theodor Keppel, GER 3. Hans-Werner Sinnwell, GER 5. Hamdy Mohamed, GER 5. Robert Secretin, FRA 7. Jürgen Manteufel, GER 7. Raymond Propson, BEL
M6 -100 kg:
1. Kristof Frankowski, AUS 2. Sergey Lukiyanov, RUS 3. Janos Halmi, HUN 3. Frank Klein, GER 5. Horst-Dieter Gössling, GER 5. Andrey Kachnov, RUS 7. Aynudy Isakov, RUS 7. Artur Wurtele, GER
M6 +100 kg:
1. Boris Beridze, RUS 2. Bernd Weigand, GER 3. Marco Civieri, ITA 3. Heinz Hemme, GER 5. Herbert Arndt, GER 5. Hubert Binzel, GER 7. Edward Spraski, POL 7. Wolfgang Wieden, GER
M7 -60 kg:
1. Leonid Kostin, RUS 2. Aldo Cavagliotti, SUI 3. Brundo Potschuvay, GER 4. Peter Chudik, AUT
M7 -66 kg:
1. Hamilton Correia, BRA 2, Victor Verevkin, RUS 3. Lennart Gustavsson, SWE 3. Janos Csihi, HUN
M7 -73 kg:
1. Vyacheslav Samsonov, RUS 2. Valeriy Muraviev, RUS 3. Arimantas Pocevicius, LTU 3. Myansur Sadretdinov, RUS 5. Heinz Brauer, SUI 5. Helmut Müller, GER 7. Ferdinand Gsell, GER 7. Martin Kramer, GER
M7 -81 kg:
1. Yuriy Afanasyev, RUS 2. Eddy D Haeyer, BEL 3. Petru Bucicov, MDA 3. Klaus-Peter Kostag, GER 5. Yasuo Kamiki, JPN 5. Walter Trapp, GER 7. Rudolf Faber, GER 7. Dieter Steinberg, GER
M7 -90 kg:
1. Leonid Prikazchikov, KAZ 2. Miroslav Skalicky, CZE 3. Pedro Carpintero Munoz De La Pena, ESP 3. Jacques Neslias, FRA 5. Stanislav Logashenko, UKR 5. Dolf Siegwolf, GER, Basel 7. Pietro Andreoli, ITA 7. Oleksandr Duplyakin, UKR
M7 -100 kg:
1. Patrick De Souza, FRA 2. Vladimir Chinilov, RUS 3. Ricardo Campos, BRA 3. Eberhard Höppner, GER 5. Vasyl Kramar, UKR 5. Wictor Magera, RUS 7. Arthur Canario, USA 7. Tadeusz Dymerski, POL
M7 +100 kg:
1. Arthur Schnabel, GER 2. Wolf Peters, GER 3. Muhammad Muslumzada, AZE
Hier die Ergebnisse der Frauen in den Klassen F5, F6 und F7
F5 -48 kg:
1. Adelheid Brunner, GER 2. Ulrike Stoll, GER 3. Lise Cameroun, FRA
F5 -52 kg:
1. Monette Leblanc, CAN 2. Christa Frey, GER, Gröbenzell
F5 -57 kg:
1. Brigitte Le Brun, FRA 2. Theresia Schneider, GER
F5 -63 kg:
1. Dawn Netherwood, GBR 2. Angela Tassi, ITA 3. Angela Rohloff, GER
F5 -70 kg:
1. Fatima Camargo, BRA 2. Uta Baczkowski, GER, Premnitz 3. Natalia Zelenova, RUS
F5 -78 kg:
1. Kay Andrews, GBR 2. Christine Peuch, FRA
F5 +78 kg:
1. Iris Isensee, GER, Halle/Saale 2. Valentina Yushina, RUS 3. Gabriele Nürnberger, GER, Bad Kissingen 4. Gabriele Dwinger, GER, Oberndorf
F6 -70 kg:
1. Francoise Dufresne, FRA 2. Jutta Ludwig, GER, Borna 3. Melitta Scheidt, GER, Mayen
F7 -52 kg:
1. Mara Markovic-Siladi, CAN 2. Kira Artemyeva, RUS
1. Andrejs Gevla, LAT 2. Oleg Apolinskiy, RUS 3. Marco Ghiringhelli, ITA 3. Sandy North, USA 5. Constantin Brinza, MDA 5. Sergio Honda, BRA 7. Pietro Manca, ITA 7. Vitalii Sorokin, RUS
M6-66 kg:
1. Oleg Vysokos, RUS 2. Nikolay Vorobyev, RUS 3. Henri Ginouves, FRA 3. Aladar Nagy, HUN 5. Winfried Horn, GER 5. Andrey Liberman, RUS 7. Hasan Imamoglu, TUR 7. Bernd Levien, GER
M6 -73 kg:
1. Nikolai Styrov, RUS 2. Salvatore Napolitano, ITA 3. Yves Frangioni, FRA 3. Elio Paparello, ITA 5. Vladimir Korzhukov, RUS 5. Joel Queneau, FRA 7. Bo Borg, SWE 7. Jean-Luc Moreau, FRA
M6 -81 kg:
1. Anatolii Guliaev, RUS 2. Manfred Zöller, GER 3. Mustafa Balcı, TUR 3. Kazbek Makoev, RUS 5. Thomas Conacha, GER 5. Toshihiko Otsuka, JPN 7. Pasquale Cinquegrana, ITA 7. Osman Kurt, TUR
M6 -90 kg:
1. Johnston Teimoc, USA 2. Mikhail Ilinich, RUS 3. Theodor Keppel, GER 3. Hans-Werner Sinnwell, GER 5. Hamdy Mohamed, GER 5. Robert Secretin, FRA 7. Jürgen Manteufel, GER 7. Raymond Propson, BEL
M6 -100 kg:
1. Kristof Frankowski, AUS 2. Sergey Lukiyanov, RUS 3. Janos Halmi, HUN 3. Frank Klein, GER 5. Horst-Dieter Gössling, GER 5. Andrey Kachnov, RUS 7. Aynudy Isakov, RUS 7. Artur Wurtele, GER
M6 +100 kg:
1. Boris Beridze, RUS 2. Bernd Weigand, GER 3. Marco Civieri, ITA 3. Heinz Hemme, GER 5. Herbert Arndt, GER 5. Hubert Binzel, GER 7. Edward Spraski, POL 7. Wolfgang Wieden, GER
M7 -60 kg:
1. Leonid Kostin, RUS 2. Aldo Cavagliotti, SUI 3. Brundo Potschuvay, GER 4. Peter Chudik, AUT
M7 -66 kg:
1. Hamilton Correia, BRA 2, Victor Verevkin, RUS 3. Lennart Gustavsson, SWE 3. Janos Csihi, HUN
M7 -73 kg:
1. Vyacheslav Samsonov, RUS 2. Valeriy Muraviev, RUS 3. Arimantas Pocevicius, LTU 3. Myansur Sadretdinov, RUS 5. Heinz Brauer, SUI 5. Helmut Müller, GER 7. Ferdinand Gsell, GER 7. Martin Kramer, GER
M7 -81 kg:
1. Yuriy Afanasyev, RUS 2. Eddy D Haeyer, BEL 3. Petru Bucicov, MDA 3. Klaus-Peter Kostag, GER 5. Yasuo Kamiki, JPN 5. Walter Trapp, GER 7. Rudolf Faber, GER 7. Dieter Steinberg, GER
M7 -90 kg:
1. Leonid Prikazchikov, KAZ 2. Miroslav Skalicky, CZE 3. Pedro Carpintero Munoz De La Pena, ESP 3. Jacques Neslias, FRA 5. Stanislav Logashenko, UKR 5. Dolf Siegwolf, GER 7. Pietro Andreoli, ITA 7. Oleksandr Duplyakin, UKR
M7 -100 kg:
1. Patrick De Souza, FRA 2. Vladimir Chinilov, RUS 3. Ricardo Campos, BRA 3. Eberhard Höppner, GER 5. Vasyl Kramar, UKR 5. Wictor Magera, RUS 7. Arthur Canario, USA 7. Tadeusz Dymerski, POL
M7 +100 kg:
1. Arthur Schnabel, GER 2. Wolf Peters, GER 3. Muhammad Muslumzada, AZE
Bayanlar (F5, F6 ve F7: 50-64 yaş arası) :
F5 -48 kg:
1. Adelheid Brunner, GER 2. Ulrike Stoll, GER 3. Lise Cameroun, FRA
F5 -52 kg:
1. Monette Leblanc, CAN 2. Christa Frey, GER
F5 -57 kg:
1. Brigitte Le Brun, FRA 2. Theresia Schneider, GER
F5 -63 kg:
1. Dawn Netherwood, GBR 2. Angela Tassi, ITA 3. Angela Rohloff, GER
F5 -70 kg:
1. Fatima Camargo, BRA 2. Uta Baczkowski, GER 3. Natalia Zelenova, RUS
F5 -78 kg:
1. Kay Andrews, GBR 2. Christine Peuch, FRA
F5 +78 kg:
1. Iris Isensee, GER 2. Valentina Yushina, RUS 3. Gabriele Nürnberger, GER 4. Gabriele Dwinger, GER
F6 -70 kg:
1. Francoise Dufresne, FRA 2. Jutta Ludwig, GER 3. Melitta Scheidt, GER
F7 -52 kg:
1. Mara Markovic-Siladi, CAN 2. Kira Artemyeva, RUS
|