Muratpaşa Belediyespor, Avrupa´ya imza attı

Challange Bayanlar Hentbol Avrupa Kupası rövanş maçında Muratpaşa Belediyespor Fransız temsilcisi Mios Biganos´a rövanş maçında da yenilerek Avrupa ikinciliğini elde etti.

Muratpaşa Belediyespor, Avrupa´ya imza attı
A+ A-

MURATPAŞA AVRUPA İKİNCİSİ
Challange Bayanlar Hentbol Avrupa Kupası rövanş maçında Muratpaşa Belediyespor Fransız temsilcisi Mios Biganos’a rövanş maçında da yenilerek Avrupa ikinciliğini elde etti. Antalya’da Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda yapılan ve taraftarların çok büyük ilgi gösterdiği karşılaşmada başarılı bir performans ortaya koyan Muratpaşa Belediyespor güçlü rakibine 30-29 yenilmekten kurtulamadı.
 
 
 
 
 
 
Muratpaşa Belediyespor, Challenge Kupası Bayanlar Hentbol Finalinin rövanş maçında Fransız ekibi Mios Biganos'a 30-29 yenildi. Fransa'daki ilk maçı da 31-26 kaybeden Muratpaşa Belediyespor bu sonuçla Avrupa ikincisi oldu.
Maçta hücumda etkisiz kalan Muratpaşa Belediyespor, karşılaşmanın ilk 5 dakikasını 4-1 geride tamamladı. Perihan, Lence ve Diğdem'in gollerine rağmen rakibinin gollerine engel olamayan Muratpaşa Belediyespor, ilk yarının son 15 dakikalık bölümüne de 10-4 geride girdi. Muratpaşa Belediyespor, ilk yarının son 5 dakikasında ard arda goller bulmasına rağmen, ilk yarı Fransız ekibi Mios Biganos'un 15-11 üstünlüğüyle sona erdi.
İkinci yarıya daha atak başlayan Muratpaşa Belediyespor peş peşe gollerle farkı kapatmaya çalışırken, Fransız ekibin gollerine engel olamadı ve ikinci yarının ilk 5 dakikasını 18-15 geride tamamladı.
Muratpaşa Belediyespor, karşılaşmanın son 15 dakikasına girildiğinde ataklara hız verirken, Fransız sporcular da savunmayı artırdı. Muratpaşa Belediyespor güçlü savunmayla Fransız sporcuların ataklarını önlemeye çalıştı. Muratpaşa Belediyesipor'un skoru 2 sayıya kadar düşürmesine karşın, son 10 dakikaya da 21-25 geride girdi.
Son 5 dakikada iki takımın da karşılıklı atakları devam ederken, Fransız ekibinin kontrataklarla bulduğu gollere engel olamayan Muratpaşa Belediyespor, sahadan 30-29 yenik ayrıldı.
SPORCULARIN GÖZYAŞLARI
Avrupa şampiyonu olan Fransız takımı oyuncuları kupayı kazanmanın coşkusunu az sayıdaki seyircisiyle birlikte yaşarken, Muratpaşa Belediyeli bazı oyuncuların ağladıkları görüldü.
Maçın ardından düzenlenen ödül töreninde Fransız sporcular şampiyonluk kupasını Avrupa Hentbol Federasyonu Temsilcisi Lazio Sinka'dan aldı. Muratpaşa Belediyesporlu sporculara da madalyalarını eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal taktı.
Muratpaşa Belediyespor Antrenörü Birol Ünsal, kazanmak için herşeyi yaptıklaını ancak Avrupa ikinciliğinin de iyi bir sonuç olduğunu düşündüğünü söyledi. Ünsal, maçı kaybetmelerinin en önemli nedeninin çok genç bir takım olmaları olduğunu belirterek, ''Herşeye rağmen güzel bir sonuç olduğuna inanıyorum. Üzdüğümüz için Antalyalılardan özür dileriz'' dedi.