Minik buz hokeyciler harika

Ankara´da Gençlik Spor İl Müdürlüğü Buz Pateni Tesisleri´nde yapılan Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Minikler ve Yıldızlar Turnuvası sona erdi.

Minik buz hokeyciler harika
A+ A-

Minik buz hokeyciler göz doldurdu

 

 

 

21-26 Haziran 2011 tarihleri arasında Ankara'da Gençlik Spor İl Müdürlüğü Buz Pateni Tesisleri'nde yapılan Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Minikler ve Yıldızlar Turnuvası sona erdi.

Kıran kırana mücadelelere sahne olan maçlar seyircilere heyecanlı anlar yaşattı. Tribünleri dolduran aileler ve diğer buz hokeyi severler şampiyona süresince sporcuları desteklediler.

Türk Buz Hokeyinin geleceği olan küçük sporcuların heyecanı ve buz üzerindeki mücadelesi ise görülmeye değerdi. Bir hafta süren şampiyonada sahada yeteneklerini sergileyen minikler, farklı illerden gelseler bile şampiyona döneminde kurdukları arkadaşlıklarla da küçük yaşlarda spor yapmanın dostluk ve centilmenlik adına ne kadar önemli olduğunu da ispatladılar.

Ödül töreni için hep birlikte sahada toplanan sporcular izleyenlerin tezahürat ve alkışları ile turnuvayı tamamladılar.

 

 
26 Haziran 2011 tarihinde oynanan final müsabakaları sonunda;
 MİNİKLERDE; Ankara Üniversitesi Spor Kulübü birinci, Buzun Aslanları Spor Kulübü ikinci, Boğaziçi Paten Kulübü üçüncü, ABBA Spor Kulübü dördüncü oldu.
 YILDIZLARDA ise; Boğaziçi Paten Kulübü birinci, Erzurum Gençlik Spor Kulübü ikinci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü üçüncü, Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü dördüncü oldu.
 
Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu tarafından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara kupa ve madalya verildi. Ayrıca Yıldızlar kategorisinde birinci olan takıma 5000 TL, ikinci olan takıma 3000 TL ve üçüncü olan takıma 2000 TL ödül verilecek. Minikler kategorisinde ise birinci olan takıma 3000 TL, ikinci ve üçüncü olan takımlara 2000'er TL, dördüncü, beşinci ve altıncı sırada yer alan takımlara ise 1000'er TL ödül verilecek.