´´Konyaaltı 5. Uluslararası Açık Deniz Yarışları´´

Beşinci uluslar arası Süleyman Erol Açık Deniz Yarışları 29 Mayıs´ta Antalya´da yapılacak. Yarışlara Almanya, Hollanda, Slovakya, İsrail, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İrlanda, Avusturya ve Türkiye yüzme milli takımlarından 28´i erkek 22 kadın olmak üzere 50 uluslararası sporcunun katılacak.

´´Konyaaltı 5. Uluslararası Açık Deniz Yarışları´´
A+ A-

ANTALYA’DA DENİZ ŞENLENECEK
Beşinci uluslar arası Süleyman Erol Açık Deniz Yarışları 29 Mayıs’ta Antalya’da yapılacak. Yarışlara Almanya, Hollanda, Slovakya, İsrail, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İrlanda, Avusturya ve Türkiye yüzme milli takımlarından 28'i erkek 22 kadın olmak üzere 50 uluslararası sporcunun katılacak. Uluslar arası yarışmalarda birinci gelen sporcuya 3 bin, ulusal yarışlarda ilk sırayı alan yüzücüye ise 2 bin avro ödül verilecek.
Antalya'da bu yıl 5'incisi düzenlenecek Uluslararası Süleyman Erol Açık Deniz yüzme Yarışları 29 Mayıs Pazar günü Konyaaltı plajlarında gerçekleştirilecek.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ''Konyaaltı 5. Uluslararası Açık Deniz Yarışları'' hakkında bilgi verdi.
Muhittin Böcek, Açık Deniz Yüzme Yarışları'na Almanya, Hollanda, Slovakya, İsrail, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İrlanda, Avusturya ve Türkiye yüzme milli takımlarından 28'i erkek 22 kadın olmak üzere 50 uluslararası sporcunun katılacağını söyledi.
Böcek, uluslararası yarışmada birinci olan yüzücüye 3 bin Avro, ulusal yarışlarda birinci gelen sporcuya da 2 bin Avro ödül verileceğini bildirdi. Böcek, ''Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı plajları bundan böyle uluslararası alanda açık deniz yarışlarıyla tanınacak'' dedi.
LONDRA OLİMPİYATLARI HAZIRLIĞI 
Avrupa Yüzme Birliği'nin (LEN) 5 ayaktan oluşan Açık Deniz Yüzme Yarışlarının ilkinin İsrail'de yapıldığı, ikincinin de Antalya'da Konyaaltı plajlarında gerçekleştirileceği belirtildi. Bu yarışların aynı zamanda 2012'de Londra Olimpiyat Oyunları için önemli bir ayak olacağı da kaydedildi. 
Yüzme sporunda dünyaca ünlü sporcuların katılacağı yarışlara 28 Mayıs tarihinde Crown Plaza Hotel'e yapılacak başvuru ile lisans alacak sporcuların da katılabileceğini belirtildi. Ayrıca ulusal yarışmada bedensel engelli sporcuların da yer alacağı bilgisi verildi. Uluslararası Açık Deniz Yüzme Yarışları 29 Mayıs Pazar günü 08.30'da 17 numaralı plajda yapılacak.