Katipoğlu ve Şahin ´den altın

Çek Cumhuriyeti ´nin başkendi Prag ´da bugün 35 ülkeden 210 sporcunun katılımıyla başlayan Büyük Bayanlar Avrupa Açık Turnuvasının ilk günü sona ererken, madalyalarımız Büşra Katipoğlu ve Ebru Şahin ´den geldi.

Katipoğlu ve Şahin ´den altın
A+ A-

Büşra Katipoğlu ve Ebru Şahin 'den altın
Çek Cumhuriyeti 'nin başkendi Prag 'da bugün 35 ülkeden 210 sporcunun katılımıyla başlayan Büyük Bayanlar Avrupa Açık Turnuvasının ilk günü sona ererken, madalyalarımız Büşra Katipoğlu ve Ebru Şahin 'den geldi.
 

Çek Cumhuriyetinde ilk gün 48,52,63 kg.larda müsabakalar yapılırken milli takımımızda 6 sporcu tatamiye çıktı. İlk gün sonunda 48 kg. da Ebru Şahin Bronz madalya, 63 kg. da ise Büşra Katipoğlu gümüş madalya kazandı.

48 kg. da Ebru Şahin ilk turda rakiplerini geçmesine rağmen yarı finalde İtalyan rakibine yenilince 3. lük ve 5 ncilik maçına çıktı. Ebru burada İngiliz rakibini yendi ve Turnuvayı 3. sırada tamamladı.

63 kg.da Büşra Katipoğlu ise Ebru Şahin gibi ilk turda rakiplerini hiç fire vermeden geçti. Yarı finalde İspanyol rakibinide geçerek adını finale yazdırmayı başardı. Finalde Fransız rakibine talihsiz bir şekilde yenilen Büşra ikinci oldu ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

Bir diğer milli takımımız Büyük Erkekler; Polonya 'da başlayan Büyük Erkekler Avrupa Açık Turnuvasının ilk gününde madalya kazanamadı.

Varşova 'da Avrupa Açık Turnuvasına 37 ülkeden 301 sporcu katılırken, ilk gün tatamiye ülkemizi temsilen 3 sporcu çıktı. Sporcularımız ilk turda rakiplerine yeniler elenmekten kurtulamadılar.

Polonya 'da ve Çek Cumhuriyeti'nde müsabakalara yarında devam edilecek. Tüm Sporcularımız ve teknik ekibimize Camiamız adına başarılar diliyoruz.

Büyük Bayanlarda Belkız Zehra Kaya Altın Madalya 'yı kaçırdı.

Büyük Bayanlar Avrupa Açık Turnuvası bugün (03.03.2013) sona ererken, son gün 70,78 ve artı 78 kg. müsabakaları yapıldı. Belkız önde götürdüğü karşılaşmada rakibine talihsiz bir şekilde yenilerek 2 nci oldu ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

Son gün müsabakalara milli takımımızdan tatamiye 3 sporcu çıktı; 70 kg. da Şeyda Bayram ilk turda elenirken, artı 78 kg. da Gülşah Kocatürk ilkturun final müsabakasında Alman rakibine yenilerek repechage müsabakalarına çıktı. Hollanda 'lı rakibini yenen Gülşah 3. lük 5.lik maçında Brezilya 'lı rakibine yenilerek turnuvayı 5 nci sırada tamamladı.

İlktur müsabakalarını kayıpsız geçen Belkız, Yarı Finalde Brezilya 'lı rakibini daha maçın başında iponla yenerken adını finale yazdırmayı başardı. Finalde favori gösterilen Fransız rakibine tatamiyi dar eden Belkız 2 sıfır da öne geçmeyi başarırken rakibi Belkızın talihsiz bir hatasından yararlanarak onu osekomi de yakalayarak oradan kurtulmasına izin vermedi ve maçı sporcumuz kaybetmiş oldu.

Belkız daha önce Bulgaristan ‘ın başkenti Sofya ‘da 02 -03 Şubat 2013 tarihlerinde yapılan Büyük Bayanlar Avrupa Açık Turnuvasında da 3 ncü olmuş, ülkemize bronz madalya kazandırmıştı.